Ogłoszenia - 3 listopada 2019 r. XXXI niedziela zwykła

Utworzono: niedziela, 03, listopad 2019 Poprawiono: niedziela, 03, listopad 2019 Opublikowano: niedziela, 03, listopad 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email
  1. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową rozdają ministranci przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty wypominkowe można składać w kancelarii parafialnej. Módlmy się przez cały listopad za naszych najbliższych zmarłych, bo w ten sposób nie tylko im się przysłużymy, ale i sobie niejedną łaskę u Boga wyjednamy.
  2. Przypominamy, że ten, kto od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych, zyskuje odpust zupełny dla zmarłych w czyśćcu cierpiących. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego.
  3. Naszą modlitwę w najbliższy czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  4. W sobotę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – Papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele Papieża Franciszka o modlitwę za niego. Przyjdźmy więc do kościoła na wspólną modlitwę.
  5. W następną niedzielę – 10 listopada – dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami będą zbierać po każdej Mszy św. ofiary na pomoc dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.
  6. W tym roku, od 24 listopada do 1 grudnia w naszej parafii odbędą się MISJE ŚWIĘTE.  To dłuższe i szczególne w swym charakterze rekolekcje. To czas duchowej odnowy i czas zbliżenia się do Chrystusa.  Poprowadzą je ojcowie redemptoryści.  Postarajmy się znaleźć czas na uczestniczenie w tym bardzo ważnym wydarzeniu w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Szczegółowy plan Misji Świętych podamy 17 listopada.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. Zmarłych w tym tygodniu parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.
Odsłony: 121