Ogłoszenia - 10 listopada 2019 r. XXXII niedziela zwykła

Utworzono: sobota, 09, listopad 2019 Poprawiono: sobota, 09, listopad 2019 Opublikowano: sobota, 09, listopad 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email
 1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie:
 2. W dniu dzisiejszym, zgodnie z zapowiedzią, dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami zbierają ofiary na pomoc dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Przypominamy, że dzięki Waszym ofiarom wiele dzieci ze szkół leżących na terenie naszej parafii może zjeść ciepły posiłek w szkole, wyjechać na klasowe wycieczki czy otrzymać nowe podręczniki.
 3. Jutro, 11 listopada, przypada 101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o nasz kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Porządek Mszy św. w Narodowe Święto Niepodległości będzie następujący: 7:00, 10:00 i 18:00. W sposób szczególny zapraszamy na uroczystą Mszę św., którą odprawimy o godz. 10:00 w intencji naszej Ojczyzny. Będziemy wspólnie zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także prosić Go, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin. 
 4. W środę – 13 listopada - zgodnie z tradycją, będziemy się modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący:

  17:30 – różaniec wypominkowy,

  18:00 – uroczysta Msza św. fatimska w intencji zmarłych poleconych we   Mszy św. zbiorowej,

  19:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja,

  20:30 – Apel Jasnogórski. 

 5. W następną niedzielę, 17 listopada, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
 6. W tym roku, od 24 listopada do 1 grudnia w naszej parafii odbędą się MISJE ŚWIĘTE.  To dłuższe i szczególne w swym charakterze rekolekcje. To czas duchowej odnowy i czas zbliżenia się do Chrystusa.  Poprowadzą je ojcowie redemptoryści.  Postarajmy się znaleźć czas na uczestniczenie w tym bardzo ważnym wydarzeniu w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Szczegółowy plan Misji Świętych podamy 17 listopada.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. Zmarłych w tym tygodniu parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.
Odsłony: 211