Ogłoszenia - 17 listopada 2019 r. XXXIII niedziela zwykła

Utworzono: niedziela, 17, listopad 2019 Poprawiono: niedziela, 17, listopad 2019 Opublikowano: niedziela, 17, listopad 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

  1. Liturgia Słowa przedostatniej niedzieli roku liturgicznego przypomina o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Misje Święte, które potrwają do 1 grudnia.
  1. W tradycji Kościoła już od wieków utrwaliła się praktyka, że Misje Święte. organizowano w parafiach w obliczu wielkich wydarzeń, różnego rodzaju duchowych zagrożeń, upadku obyczajów bądź też z okazji historycznych jubileuszy. Wtedy to Kościół posyłał do swoich wiernych specjalnie przygotowanych misjonarzy, swoistego rodzaju „mężów Bożych”, którzy obdarzeni specjalnymi charyzmatami Ducha Świętego byli w stanie odnawiać i pozyskiwać na nowo dla Chrystusa wielu uczniów.
  2. Misje  Święte, które nas czekają, będą dla naszej parafii przede wszystkim wielkim wydarzeniem wiary. To nie tylko słowo Boże wygłoszone przez ojców misjonarzy, nie tylko nabożeństwa misyjne, które będziemy przeżywać i spotykać się tu razem w świątyni. Ale nade wszystko to wielka łaska Boża, która w tych dniach zstąpi na naszą parafię. Łaska uzdrawiająca wszelkie ludzkie i duchowe życie w tej naszej parafii. To, co w nas i wokół nas jest zniszczone przez grzech, co zostało zaniedbane przez obojętność, duchowe lenistwo w niejednej naszej rodzinie, w niejednym domu, i w niejednym z nas tu obecnych. A może jeszcze bardziej to, co zostało zniszczone w tych, których tutaj wśród nas nie ma. Bo już zapomnieli drogi do świątyni, bo całe lata nie złożyli rąk do modlitwy, od wielu lat się nie spowiadają.  Już od dawna wydają się być jak uschłe gałęzie tego drzewa, którym jest Kościół, żywe Ciało naszego Pana Jezusa Chrystusa. To do nas, do nas wszystkich, do nas, którzy tu jesteśmy w każdą niedzielę i do tych, których tu nie ma, poprzez przybywających misjonarzy przybędzie Jezus Chrystus.
  1. Nadal zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych. Co wieczór o godz. 17:30 odmawiamy różaniec i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza św. zbiorowa za zmarłych, których poleciliście modlitwom Kościoła.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zakończy się rok liturgiczny, który przebiegał pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Już za dwa tygodnie  – 1 grudnia – rozpocznie się w Kościele okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Adwent przygotowuje nas do właściwego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.
  3. W czwartek, 21 listopada, przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy wszystkich zachęcamy.
  4. W piątek natomiast, 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.
  5. Ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Zmarłych w tym tygodniu parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

Odsłony: 153