Ogłoszenia - 24 listopada 2019 r. Uroczystość Chrystusa Króla

Utworzono: sobota, 23, listopad 2019 Poprawiono: sobota, 23, listopad 2019 Opublikowano: sobota, 23, listopad 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email
  1. Nasza wspólnota parafialna rozpoczyna dziś, w tę przepiękną uroczystość Chrystusa Króla, bardzo ważny czas – Misje Święte. Te dłuższe i szczególne w swym charakterze rekolekcje mają być dla każdego z nas czasem duchowej odnowy i czasem zbliżenia się do Chrystusa.  Misje poprowadzą ojcowie redemptoryści.  Postarajmy się znaleźć czas na uczestniczenie w tym bardzo ważnym wydarzeniu w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Szczegółowy plan Misji Świętych znajduje się w dzisiejszym numerze „Albertówki” i na stronie internetowej naszej parafii.
  2. W następną niedzielę – 1 grudnia - rozpoczyna się w życiu Kościoła adwent – czas, który ma nas należycie przygotować do właściwego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia oraz do spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Znakiem naszego czuwania będzie udział w Mszach świętych roratnich, na które zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Już dzisiaj zachęcamy was do zrobienia lampionów, z którymi będziecie przychodzić na te Msze św. Piękne kolorowe lampiony, łatwe do sklejenia, możecie kupić w kwiaciarni „San Alberto”.
  3. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą adwentu, rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku w polskim Kościele będą słowa: „Eucharystia daje życie”.
  4. Od dzisiaj rozprowadzamy świece „Caritas” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy. Kupując je  wspieramy najuboższych. Koszt świecy wynosi 6 zł.
  5. W kwiaciarni San Alberto można nabyć karty świąteczne z wizerunkiem naszego kościoła oraz lampiony roratnie.
  6. W kancelarii parafialnej można nabywać opłatek na stół wigilijny. Opłatek ten jest już poświęcony.
  7. Kończy się listopad – miesiąc naszej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Do najbliższego piątku, codziennie o godz. 17:30, w różańcowej modlitwie polecamy Bożemu miłosierdziu zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych.
  8. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Zmarłych w tym tygodniu parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Odsłony: 166