Ogłoszenia - 1 grudnia 2019 r. I niedziela adwentu

Utworzono: niedziela, 01, grudzień 2019 Poprawiono: niedziela, 01, grudzień 2019 Opublikowano: niedziela, 01, grudzień 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

ZAKOŃCZENIE MISJI ŚWIĘTYCH

 1. Dziś kończą się w naszej wspólnocie Misje Święte – szczególny czas łaski. Bogu dziękujmy za możliwość udziału w naukach misyjnych, za obecność misjonarzy i za wszelkie łaski, jakimi nas obdarzył. Niech spotkanie ze słowem Bożym zaowocuje w naszym życiu wzrostem wiary, nadziei i miłości.
 2. Dziś w liturgii Kościoła rozpoczyna się adwent. Jest to czas niezwykły – czas oczekiwania na Zbawiciela przygotowujący nas do uroczystości Bożego Narodzenia.
 3. Wraz z adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego hasłem przewodnim  w polskim Kościele będą słowa:Eucharystia daje życie”. Nowy program duszpasterski zaprasza wiernych do świadomego udziału w tajemnicy Wieczernika; zakłada przekazywanie prawd wiary związanych z Eucharystią. Szczególnym celem jest zaproszenie do udziału w Eucharystii młodzież i dzieci, gdyż na Mszach św. wyraźnie brakuje najmłodszego pokolenia.
 4. Naszą modlitwę w pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 1. Patronką naszego adwentowego czuwania jest Maryja. W związku z tym od jutra przez cały adwent będzie odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 Msza św. roratnia, a w sobotę o godz. 7:00. Podczas rorat zapalamy świecę wyobrażającą Maryję - niosącą światu Chrystusa – Światłość prawdziwą. Na roraty serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Niech Pan Jezus widzi, że naprawdę na Niego czekacie! Przychodźcie na tę Mszę św. z lampionami. W kwiaciarni „San Alberto” możecie nabyć kolorowy i łatwy do sklejenia lampion.
 2. W tym roku bohaterem  spotkań roratnich będzie Kardynał Stefan Wyszyński. „Takiego prymasa Bóg daje raz na 1000 lat” – mówił o kard. Wyszyńskim św. Papież Jan Paweł II. Poznać wielkiego prymasa, który pomógł nam zachować wiarę i odzyskać upragnioną wolność w najtrudniejszym okresie współczesnych dziejów, to obowiązek każdego Polaka, przede wszystkim najmłodszego. Dlatego przed beatyfikacją sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego chcemy uczestnikom adwentowych spotkań roratnich przedstawić jego osobę i życie. Pamiątką uczestnictwa w roratach będzie specjalna plansza z „Małego Gościa Niedzielnego” z obrazkami, które dzieci będą kolekcjonować przez cały adwent.
 1. Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie w  piątek od godz. 17:00 do 18:00.  Ponownie zachęcamy uczniów klas IV, którzy w tym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej, by podjęli nowennę pierwszych piątków miesiąca, cieszymy się, jeśli niektórzy z nich wypełniają ją od października.
 2. W pierwszą sobotę grudnia o godz. 7:00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nim nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W kancelarii parafialnej, po każdej Mszy św., można nabywać opłatek wigilijny, w dni powszednie zaś przed Mszą św. wieczorną.
 4. W kwiaciarni „San Alberto” są do nabycia karty świąteczne z akcentem parafialnym oraz lampiony roratnie.
 5. Przed kościołem, w kwiaciarni „San Alberto” oraz w kancelarii parafialnej można nabywać świecę „Caritas” w cenie 6 zł. Kupując ją po raz kolejny niesiemy pomoc najuboższym dzieciom. Uczyńmy wszystko, aby podczas tegorocznej Wigilii na każdym stole płonęła świeca „Caritas” – znak naszej solidarności z potrzebującymi pomocy.
 6. W następną niedzielę, 8 grudnia, będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy, że tego dnia, zgodnie z objawieniami Matki Bożej,  od godz. 12:00 do 13:00 trwa „GODZINA ŁASKI DLA CAŁEGO ŚWIATA”. O tej szczególnej godzinie Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono GODZINĘ ŁASKI dla całego świata. Dzięki tej modlitwie ześlę wiele łask dla duszy i ciała, i będą masowe nawrócenia.”  Zachęcamy w związku z tym do modlitwy indywidualnej w domu i do wspólnotowej podczas Mszy św. o godz. 12:00.
 7. W następną niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, czyli  Kościołowi w krajach byłego Związku Radzieckiego. Po każdej Mszy św. dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami będą zbierać do puszek ofiary na pomoc dla Polaków bądź ludzi polskiego pochodzenia mieszkających za naszą wschodnią granicą, szczególnie na Białorusi i Ukrainie. Często żyją oni w skrajnym ubóstwie  Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 8. W środę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
 9. W piątek, 6 grudnia, będziemy prosić o wstawiennictwo św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego świętego Biskupa.
Odsłony: 127