Eucharystyczny Ruch Młodych

Utworzono: środa, 29, maj 2013 Poprawiono: środa, 29, maj 2013 Opublikowano: środa, 29, maj 2013 Administrator - Sebastian Rynkowski

Wielkimi krokami dobiega koniec roku szkolnego, jest to czas kiedy uczniowie cieszą się z nadchodzących wakacji.Członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych ciesza się nadchodzącym czasem wolnym od szkoły.
ERM-ici spotykali się z Panem Jezusem - Królem, we czwartki. Uczestnicząc w tych spotkaniach Rycerze Pana Jezusa jeszcze bardziej uczyli się Go kochać i poznawać, a co najważniejsze naśladować w myślach, słowach i uczynkach. Czas wakacji to wolne od szkoły, ale nie od Pana Jezusa o czym doskonale wiedzą ERM-ici i obiecują, że będą zawsze blisko Króla niezależnie od tego gdzie będą. Zawsze Ermitom przyświeca w tym co robią pozdrowienie "KRÓLUJ NAM CHRYSTE..."Ślubowanie

23 listopada 2008 r. podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 10:45 złożyliśmy ślubowanie naszemu Panu. Należymy od tego dnia do grona Jego rycerzy. Przyrzekliśmy Mu, że będziemy uczyli się kochać Go coraz bardziej i czcić w Eucharystii, że postaramy się naśladować Go w myślach, słowach i uczynkach.

Ślubowanie

Ceremoniał rozpoczął się od poświęcenia chust przez Ks. Dziekana.

Ślubowanie

Z wielką radością przyjęliśmy żółte chusty – znak naszej przynależności do ERM-u. Postaramy się nosić je z godnością.

Ślubowanie Ślubowanie Ślubowanie Ślubowanie Ślubowanie Ślubowanie Ślubowanie Ślubowanie Ślubowanie Ślubowanie

Otrzymaliśmy także legitymacje członków ERM-u. To kolejny widzialny znak naszej przynależności do grona rycerzy Pana Jezusa.

Ślubowanie
Podczas tej ważnej dla nas Mszy św. objęliśmy funkcje liturgiczne: czytania, komentarze, wezwania modlitwy wiernych oraz procesję z darami. Oprócz chleba i wina nieśliśmy do ołtarza symboliczne serca z papieru, na których napisaliśmy najszczersze wyznania Panu Jezusowi – naszemu Królowi.

Ślubowanie

Uwieńczeniem naszego udziału w Eucharystii i ślubowania była Komunia św. Oby nasze serca zawsze były pełne miłości do Pana Jezusa.

Ślubowanie Ślubowanie
Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Ks. Dziekanem Marianem Florkiem.
Ślubowanie


Adoracja

Po raz pierwszy spotkaliśmy się na adoracji Najświętszego Sakramentu.

W kościele nie było nikogo oprócz nas i… Pana Jezusa. To niezwykłe przeżycie.

Adoracja
Wspólną modlitwą pragniemy jak najlepiej przygotować się do uroczystości Chrystusa Króla wszechświata. W tym dniu zostaniemy przyjęci do grona Jego rycerzy.

Adoracja
U stóp Pana Jezusa złożyliśmy symboliczne papierowe serca, na których napisaliśmy to, co chcieliśmy w tym dniu powiedzieć naszemu Panu.
Adoracja Adoracja
Adoracja

Nasi starsi poprzednicy „powędrowali” do gimnazjum. Miejmy nadzieję, że tam także będą kontynuować przygodę z ERM-em… Nasza nowa wspólnota składa się z dzieci klas III. W tym roku przyjęliśmy I Komunię św. Kochamy Pana Jezusa, z radością poznajemy Go na katechezie. To nam jednak nie wystarcza. Chcemy z Nim spotykać się częściej. Dlatego jesteśmy w tej wspólnocie. Tegoroczne spotkania przeżywać będziemy pod hasłem „Ewangelię w ręce weź, jak ze stołu dobry chleb!” Trzymając w rękach Ewangelię wg św. Łukasza będziemy wspólnie pielgrzymować za Jezusem zdążającym do Jerozolimy.

Życzymy sobie nawzajem, byśmy w tej wędrówce spotkali Jezusa, rozmiłowali się w Nim – Słowie Odwiecznym i zapragnęli dzielić się Nim z tymi, do których nas posyła.

Spotkanie

 


Spotkanie

Nie może nas zabraknąć na różańcu, szczególnie wtedy, gdy jest to w naszej świątyni nabożeństwo różańcowe dla dzieci. Włączamy się aktywnie w prowadzenie modlitwy różańcowej; czytamy rozważania, odmawiamy kolejne „Zdrowaś Maryjo…”.

Spotkanie