ŚWIĘTO JEDNOŚCI WSPÓLNOT ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM

Utworzono: środa, 09, październik 2019 Poprawiono: czwartek, 10, październik 2019 Opublikowano: środa, 09, październik 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski

 

                Dnia 5.10.2019 r. w kościele św. Brata Alberta w Elblągu odbyło się Święto Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym diecezji elbląskiej. Hasłem przewodnim tego dnia były słowa: „Nie opuszczę Cię, ani nie pozostawię” (Hbr 13, 5b). Wspólnoty wielbiły Pana Boga śpiewem i modlitwą. Ważnym elementem spotkania były świadectwa osób, które podzieliły się doświadczeniem Bożej miłości w ich codziennym życiu. O godzinie 13 nastąpił centralny punkt dnia – Eucharystia pod przewodnictwem  ks. biskupa elbląskiego - Jacka Jezierskiego.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO JEDNOŚCI WSPÓLNOT ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM

VIII Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i Środowisk Ewangelizacyjnych.

Utworzono: poniedziałek, 27, maj 2019 Poprawiono: poniedziałek, 27, maj 2019 Opublikowano: poniedziałek, 27, maj 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski

 

            W piątek 17.05.2019 r., kilkanaście minut po godzinie 6, członkowie Wspólnoty Odnowy  w Duchu Świętym „GETSEMANI” i sympatycy wyruszyli do Loretto koło Wyszkowa, które w 1928 r. założył  ks. Ignacy Kłopotowski. Dziś Loretto stało się Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Gdy ruszyliśmy ks. Zbigniew zainicjował modlitwę o szczęśliwą i bezpieczną podróż, a następnie  odmówiliśmy Różaniec.

Ks. Zbigniew umilił nam czas podróży opowiadając historię męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli, którego liturgiczne wspomnienie było poprzedniego dnia oraz historię Loreto we Włoszech

i Loretto koło Wyszkowa, do którego podążaliśmy.

Czytaj więcej: VIII Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i Środowisk Ewangelizacyjnych.

Dzień skupienia.

Utworzono: czwartek, 04, kwiecień 2019 Poprawiono: czwartek, 04, kwiecień 2019 Opublikowano: czwartek, 04, kwiecień 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski

Dnia 30 marca 2019 r. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przeżywała swój dzień skupienia. Tym razem spotkaliśmy się w iławskiej parafii greckokatolickiej pod wezwaniem św. Jana Apostoła. Około godziny 9:00 wspólnota zebrała się na modlitwie w sali parafialnej i na czytaniu słowa z księgi proroka Ozeasza (Oz 6,1-6).

Następnie przeszliśmy do cerkwi w której, słowa powitania skierował do nas proboszcz ks. protojerej Jarosław Gościński. Następnie pokrótce została nam przedstawiona historia kościoła grekokatolickiego, a także historia powstania iławskiej parafii i wystroju cerkwi.

Czytaj więcej: Dzień skupienia.

22 rocznica powstania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Getsemani”

Utworzono: poniedziałek, 08, październik 2018 Poprawiono: środa, 10, październik 2018 Opublikowano: poniedziałek, 08, październik 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski

Czytaj więcej: 22 rocznica powstania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Getsemani”

XIII Kongres Metropolitalny Odnowy w Duchu Świętym w Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich.

Utworzono: poniedziałek, 08, październik 2018 Poprawiono: wtorek, 09, październik 2018 Opublikowano: poniedziałek, 08, październik 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski
"Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste i odnów w mojej piersi ducha niezwyciężonego!” (Ps 51,12).
 
Nasza wspólnota wyjechała do Sanktuarium bł. Doroty w sobotę 29.09.2018 r.  o godzinie 6:00. Wyruszyliśmy wcześniej ponieważ podjęliśmy się przygotowania stołów i ław na poczęstunek ciastem i kawą w przerwie obiadowej. Pozostałe wspólnoty też były odpowiedzialne za różne posługi.  O godzinie 9:00 ks. Mariusz Klimkowski i Beata Towarek przywitali serdecznie przybyłe wspólnoty, a następnie zaprosili je do wspólnej modlitwy. Były modlitwy prośby, dziękczynienia ale przede wszystkim uwielbienia Boga.
 
Przed godziną 10:00 kustosz sanktuarium ks. Sylwester Ziemann  opowiedział o bł. Dorocie i historii sanktuarium. Przybliżył nam jej duchowość, szczególnie podkreślił wielkie pragnienie Eucharystii. W średniowieczu nie przyjmowano tak często Eucharystii jak obecnie.
Następnym punktem dnia kongresowego były świadectwa. Osoby z różnych wspólnot opowiedziały o swoim nawróceniu, o żywej relacji z Bogiem o doświadczaniu Bożej łaski, Bożej miłości. W świadectwa mówiły o  działanie Pana Boga w ich życiu.
Po świadectwach ks. Piotr Olechowski wygłosił katechezę „Duch Święty posyła i oczyszcza serca”. Człowiek duchowy i człowiek boży powinien nauczyć się rozeznawać. Celem naszego życia jest wypełnienie woli Bożej. Rozeznawanie i wybór Bożego prowadzenia przejawia się w decyzjach. Rozeznawanie ma być wyborem między dobrem, a większym dobrem. Na zakończenie katechezy ks. Piotr zaprosił nas do zastanowienia się nad darami i owocami Ducha Świętego jako przestrzeni do posłania.
Nastąpił czas adoracji Najświętszego Sakramentu.
Około godziny 13:00 nastąpiła przerwa na obiad, zjedzenie dobrego ciasta, które przywiozły wspólnoty i na kawę bądź herbatę. Był to też czas rozmów i spotkań z osobami z innych wspólnot.
Po przerwie ponownie spotkaliśmy się w kościele, aby oddać Bogu chwałę - modlitwą i śpiewem.
Kongres zakończył się uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył ks. bp Jan Styrna.
Chwała Panu za kolejny Kongres i jego owoce.
A.P.

Więcej artykułów…