Dzień skupienia Odnowy w Duchu Świętym "Getsemani"

Utworzono: niedziela, 03, grudzień 2017 Poprawiono: niedziela, 03, grudzień 2017 Opublikowano: niedziela, 03, grudzień 2017 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

W sobotę 25.11.2017r. nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Getsemani” wraz ze Wspólnotą Mężczyzn św. Józefa oraz Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Józef” z „białego kościoła” przeżywały swój dzień skupienia.

Wydarzenia tego dnia miały miejsce w naszym kościele parafialnym. Słowem przewodnim dnia skupienia, który odbył się pod hasłem „Czuwajcie” (1P 5,6-11).

 

 Zebraliśmy się w kościele o godz. 9.00 i rozpoczęliśmy od powitania i wspólnej modlitwy dla zawiązania wspólnoty oraz wprowadzenia w ten piękny dzień. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za tak licznie przybyłych, z którymi razem mogliśmy się łączyć we wspólnej modlitwie i ubogacać wzajemną obecnością.

Gościem dnia skupieni był Ojciec Gracjan Landowski (OFM) franciszkanin, który wygłosił dla nas konferencję pt. „Odnowa charyzmatyczna – protestancka czy katolicka?”.

Ojciec Gracjan zwrócił uwagę na zagrożenia, jakie mogą pojawić się w grupach charyzmatycznych oraz na elementy, jakie muszą mieć miejsce na tego typu spotkaniach modlitewnych by zachować łączność z kościołem katolickim ( takie jak maryjność, kult świętych, oddzielenie modlitwy spontanicznej od liturgii czy weryfikacja charyzmatów przez Nauczycielski Urząd Kościoła, a także oddzielenie subiektywnego rozumienia charyzmatów od nauki Kościoła).

 Niezwykle ważne jest, by w odnowie pamiętać o tradycji i ciągłości nauczania, gdyż Pismo Św. i tradycja powodują ciągłość w kościele. Osoba kapłana ma prowadzić do Pana Boga w czasie Mszy Św. a nie być w centrum.

 Następnie mieliśmy godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Po niej Ojciec Gracjan odprawił Mszę Św. w intencji naszych wspólnot, podczas której wygłosił do nas Słowo Boże.

Po Mszy Św. udaliśmy się do salek parafialnych na poczęstunek.

Panu Bogu niech będą dzięki za ten owocny czas naszego spotkania z Panem Bogiem oraz Siostrami i Braćmi na wspólnej modlitwie i rozmowach.

 

Ania B.

Odsłony: 1316