Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

Utworzono: niedziela, 10, grudzień 2017 Poprawiono: niedziela, 10, grudzień 2017 Opublikowano: niedziela, 10, grudzień 2017 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

W poniedziałek 27 listopada nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym udała się do Kwidzyna na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Obecne na niej były Wspólnoty Odnowy z całej diecezji oraz parafianie. Mszy św. przewodniczył i homilię do zebranych wygłosił ks. Mariusz Klimkowski – koordynator Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji.

W homilii mówił o jakości współczesnego chrześcijaństwa oraz współczesnych chrześcijan. Zostały nam przedstawione dwa obrazy: pierwszy przedstawiał jabłoń, pod którą leżą zgniłe, niewykorzystane jabłka, co oznacza, że chrześcijanie nie wykorzystują łask, które otrzymują od Pana Boga, drugi przedstawiał pole zboża, na którym stoi woda, nie płynie, jest ona mętna, brudna, co oznacza, że na polu wszystko zgnije i tym samym nie będzie zbioru zboża. Obydwa te obrazy mogą pokazywać jakiego rodzaju chrześcijanami jesteśmy. Nawet do tego stopnia, że wykorzystujemy kościół i wiarę do pokazania się. „Chodzenie do kościoła”, a nie uczestniczenie nawet codziennie w nabożeństwach to sytuacje z tych obrazów. To samo dotyczy  codziennego życia nas chrześcijan, np. grzechy języka.

Po Eucharystii, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie modliliśmy się o uzdrowienia, o łaski Pana Boga na codzienne trudności i wyzwania. Około 21.00 szczęśliwi i pełni Miłości Boga wróciliśmy do domów.           

 Ania B.

Odsłony: 593