Dzień skupienia Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Getsemani”.

Utworzono: niedziela, 18, marzec 2018 Poprawiono: niedziela, 18, marzec 2018 Opublikowano: niedziela, 18, marzec 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Getsemani” w sobotę 10.03.2018 r. przeżywała swój dzień skupienia. Tym razem gościliśmy u bł. Doroty w Mątowach Wielkich.

Nasz pobyt rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy. Następnie wysłuchaliśmy katechezy ks. Sylwestra Zieman – proboszcza i kustosza parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Mątowach Wielkich oraz sanktuarium bł. Doroty, a w przeszłości ks. wikariusza naszej parafii i opiekuna wspólnoty. Tematem katechezy był kościół jako wspólnota. Nasza uwaga została zwrócona na najważniejsze elementy trwałości wspólnoty (również wspólnoty jako Kościoła), tj. łączność z hierarchią, życie liturgią kościoła (sakramenty, modlitwa osobista, modlitwa wstawiennicza, adoracja, kierownictwo duchowe). Po katechezie był czas na grupki dzielenia.

 

Po obiedzie o godzinie 15.00 udaliśmy się do kościoła, by pomodlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego i wysłuchać historii życia bł. Doroty oraz historii kościoła w Mątowach Wielkich opowiedzianej przez ks. Sylwestra - gospodarza miejsca.

O 17.00 mieliśmy czas na osobistą refleksję i rozmowę z wystawionym w Najświętszym Sakramencie Panem Jezusem podczas adoracji. Pół godziny później wraz z tamtejszymi parafianami odmówiliśmy różaniec. O 18.00 rozpoczęła się Eucharystia. Po niej jak w każdą drugą sobotę miesiąca, zwyczajem tamtejszej parafii, odbyło się nabożeństwo „Przemiany serc”. Następnie posililiśmy się kanapkami i gorącą herbatą na agapie w domu pielgrzyma i ruszyliśmy w drogę powrotną do Iławy. Jeszcze tylko zatrzymaliśmy się na Apel Jasnogórski w parafii św. Józefa w Malborku gdzie posługuje ks. Sławomir Głodzik nasz były wikariusz i ruszyliśmy do domu.

Podbudowani na duchu, z głowami pełnymi przemyśleń ale i z radością w sercach pojawiliśmy się w Iławie późnym wieczorem.

Bogu niech będą dzięki za ten dzień pełen wrażeń duchowych i za każde doświadczenie Bożej obecności.


Ania B.

Odsłony: 571