Spotkanie w Karasiu Wspólnoty Odnowy Duchu św. „GETSEMANI”

Utworzono: piątek, 12, lipiec 2013 Poprawiono: środa, 23, kwiecień 2014 Opublikowano: piątek, 12, lipiec 2013 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Dnia 25.06.2013r odbyło się coroczne uroczyste zakończenie rocznego cyklu katechez w Karasiu. Ok. godz. 19:00 członkowie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym wraz z najbliższymi mieli możliwość wzięcia udziału we Mszy Świętej w plenerowych warunkach oraz podsumować przebieg wydarzeń z życia wspólnoty w mijającym roku 2012/2013.

Ks. Sylwester Ziemann podkreślił przemawiając, iż jednym z najbardziej znaczących przedsięwzięć tegoż roku dla wspólnocie była niewątpliwie organizacja X Metropolitalnego Kongresu Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, która przypadła w zaszczycie naszej parafii w dniach 28-29 września 2012r. Dzięki zaangażowaniu serc i rąk ludzkich oraz Bożej pomocy to wydarzenie będziemy zaliczać do udanych. Jednocześnie mając na uwadze swe odejście z naszej parafii w najbliższym czasie zaznaczył, aby członkowie wspólnoty nie tracili ducha, gdyż dobiega końca jedynie czas ks. Sylwestra we wspólnocie „Getsemani”, lecz wspólnota trwa nadal i jej dalszy rozkwit będzie przebiegał pod kierownictwem nowego duszpasterza.

 

Przez ręce lidera i przedstawicieli ks. Sylwester został obdarowany kilkoma pamiątkami i prezentami w dowód wdzięczności za piękną, owocną i pełną poświęcenia posługę we wspólnocie na Chrystusową chwałę.

Bóg na moment zesłał na zgromadzonych krople ulewnego deszczu, by tym bardziej docenili piękno letniego wieczoru. 

Po Mszy św. można było skosztować grillowanych smakołyków, przekąsek oraz słodyczy, a następnie wziąć udział w zabawach moderowanych przez niezastąpioną w tej dziedzinie siostrę Dorotę wspieraną muzycznie przez wspólnotową diakonię. Wiele radości uczestnikom dostarczyła także nauka nowych kroków tanecznych. Rozśpiewani i pełni pogody ducha członkowie wspólnoty oraz goście po godz. 22:00 powrócili do Iławy.

 Zobacz wszystkie zdjęcia >>klik<<

 

 Magdalena Szmejter
Odsłony: 2719