Dzień skupienia.

Utworzono: czwartek, 04, kwiecień 2019 Poprawiono: czwartek, 04, kwiecień 2019 Opublikowano: czwartek, 04, kwiecień 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Dnia 30 marca 2019 r. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przeżywała swój dzień skupienia. Tym razem spotkaliśmy się w iławskiej parafii greckokatolickiej pod wezwaniem św. Jana Apostoła. Około godziny 9:00 wspólnota zebrała się na modlitwie w sali parafialnej i na czytaniu słowa z księgi proroka Ozeasza (Oz 6,1-6).

Następnie przeszliśmy do cerkwi w której, słowa powitania skierował do nas proboszcz ks. protojerej Jarosław Gościński. Następnie pokrótce została nam przedstawiona historia kościoła grekokatolickiego, a także historia powstania iławskiej parafii i wystroju cerkwi.

 

Uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie w litanii do Najświętszej Bogurodzicy oraz przeżywaliśmy Mszę Świętą w obrządku greckokatolickim.

Po Mszy Świętej powróciliśmy do salki gdzie spotkaliśmy się na agapie i mogliśmy porozmawiać, lepiej poznać się, ponieważ we wszystkich wydarzeniach tego dnia towarzyszyli nam współbracia z cerkwi.

Radością była możliwość poznawania Boga w różnorodności, w różnych rytach naszej wiary, w bogactwie modlitw.

                                                                                                                                             A.B.

 

Odsłony: 223