ŚWIĘTO JEDNOŚCI WSPÓLNOT ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM

Utworzono: środa, 09, październik 2019 Poprawiono: czwartek, 10, październik 2019 Opublikowano: środa, 09, październik 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

                Dnia 5.10.2019 r. w kościele św. Brata Alberta w Elblągu odbyło się Święto Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym diecezji elbląskiej. Hasłem przewodnim tego dnia były słowa: „Nie opuszczę Cię, ani nie pozostawię” (Hbr 13, 5b). Wspólnoty wielbiły Pana Boga śpiewem i modlitwą. Ważnym elementem spotkania były świadectwa osób, które podzieliły się doświadczeniem Bożej miłości w ich codziennym życiu. O godzinie 13 nastąpił centralny punkt dnia – Eucharystia pod przewodnictwem  ks. biskupa elbląskiego - Jacka Jezierskiego.

Obecność pasterza diecezji na Święcie jest znakiem jedności wspólnot z kościołem. Nie zabrakło też ludzi młodych. Gabi i Patryk – Kompania Jonatana z Wrocławia śpiewem uwielbiali Pana Boga oraz podzielili się doświadczeniem życia we wspólnocie. Na zakończenie wspólnego świętowania spożyliśmy ciepły posiłek, podczas którego mieliśmy możliwość rozmowy z siostrą, bratem z innej wspólnoty. Posileni na duchu i na ciele udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Henryka Melka

Odsłony: 147