Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym 27.04-15.06.2014 r.

Utworzono: niedziela, 06, lipiec 2014 Poprawiono: niedziela, 13, lipiec 2014 Opublikowano: niedziela, 06, lipiec 2014 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

            Od 27 kwietnia do 15 czerwca bieżącego roku w naszej parafii odbywały się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Zgromadziły one około czterdziestu rekolektantów. Dniem rozpoczynającym rekolekcje (27.04.2014 r.) była niedziela Miłosierdzia Bożego, której towarzyszyła również kanonizacja Jana Pawła II oraz Jana XXIII.

 

            Same rekolekcje to cykl 12 spotkań – osiem kolejnych niedziel oraz cztery wtorki. Niedzielne spotkania pozwoliły uczestnikom dzielić się refleksją nad ich codziennym rozważaniem fragmentu Pisma Świętego. W drugiej części głoszone były katechezy przez kapłanów zaprzyjaźnionych z naszą parafią. Pozwoliły one otworzyć nam serca na działanie Pana Boga, przez co mogliśmy się do Niego jeszcze bardziej zbliżyć. Ostatnim elementem wieńczącym piękno niedzielnych spotkań były świadectwa wiary członków Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Getsemani". Całość doskonale opisuje stwierdzenie, iż „wiara rodzi się z tego co się słyszy”.

            Ostatnim spotkaniem, które odbyło się w dzień Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (15.06) była uroczysta Msza Święta, podczas której uczestnicy rekolekcji mogli opowiedzieć o swojej przemianie serca  głosząc świadectwo. Warto dodać, że w tym dniu rekolektanci pełnili swe pierwsze posługi – czytali Słowo Boże (I i II czytanie) oraz Modlitwę Wiernych,  pięknie odśpiewali psalm, a także dostojne przynieśli dary do progu Ołtarza.

             Po zakończonej Mszy Świętej pełni radości rekolektanci oraz członkowie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Getsemani” udali się do salki katechetycznej, aby świętować ukończenie rekolekcji. Czekały tam na nich stoły zastawione pysznościami, które zostały przygotowane przez uczestników rekolekcji.

           

            Dziękujemy Ci Panie Jezu za Twe niezliczone łaski oraz za każdą przemianę serca, której Ty dokonałeś podczas tych rekolekcji.

 

 Zobacz wszystkie zdjęcia  >>klik<<

 

                                                                                                                      Grzegorz Karczewski.

           

Odsłony: 1708