Wyjątkowe spotkanie w Karasiu

Utworzono: środa, 29, lipiec 2015 Poprawiono: sobota, 01, sierpień 2015 Opublikowano: środa, 29, lipiec 2015 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

"Niech Twój Święty Duch dziś przeniknie mnie i niech zawsze już, gości w duszy mej.
I
niech spadnie deszcz błogosławieństw Twych. 

Ojcze obmyj mnie, Duchu Święty przyjdź. 
Duchu
Święty przyjdź, działaj z mocą w nas. Duchu Święty przyjdź,
przemień
smutku czas.

I niech spadnie deszcz błogosławieństw Twych. 

Ojcze obmyj mnie, Duchu Święty przyjdź."

 

Słowa te wyśpiewywaliśmy na chwałę Pana 23 czerwca 2015r. podczas Mszy Świętej.

W tym dniu nasza Wspólnota „Getsemani” miała wyjątkowe spotkanie w dobrze nam znanym miejscu w Karasiu.

 

Pogoda płatała figle i przez chwilę zastanawialiśmy się, czy dojdzie do skutku uroczyste zakończenie kolejnego etapu formacji naszej Wspólnoty. Oberwanie chmury tylko opóźniło rozpoczęcie Mszy Świętej, którą przeżywaliśmy razem ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Jordan” z Biskupca oraz przyjaciółmi z Susza, którzy za niedługo też będą Wspólnotą. 

O godz. 19:45 ksiądz Jarosław Łukaszewski wraz z naszym opiekunem księdzem Karolem Wagą rozpoczęli uroczystą Mszę Świętą. Słowo do nas skierował ksiądz Jarek, który na zakończenie Eucharystii udzielał prymicyjnego błogosławieństwa.

Choć było chłodno i co jakiś czas dżdżyło - nasze serca wypełniała radość, bo Pan był pośród nas. Otrzymaliśmy przepiękną strawę dla naszego ducha.

O strawę dla naszego ciała zadbała grupa posługi gospodarczej, pod bacznym okiem naszych Liderów - Heni i Henryka, którzy przygotowali gorące napoje i fantastyczne jedzonko.

Chociaż było chłodno i deszczyk nas straszył, to ciężko było się rozstawać - rozmowom nie było końca, a czas bardzo szybko uciekał i robiło się późno. Uszczęśliwieni wracaliśmy do naszych domów - każdy wziął COŚ dla siebie.

Ja mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że tak namacalnie odczułam słowa: "Ufaj Córko". Na czas Mszy Świętej przestał padać deszcz, a w wielkiej czarnej, deszczowej chmurze zobaczyłam małe okienko ze słońcem... Dziękuję Ci Panie za ten deszcz błogosławieństw, za wszystkie cuda, których dokonałeś we mnie, w nas...

    Dorota

                                                                                                                    

                                                                                                               

Odsłony: 1072