Dzień skupienia we Frednowach

Utworzono: poniedziałek, 07, grudzień 2015 Poprawiono: poniedziałek, 07, grudzień 2015 Opublikowano: poniedziałek, 07, grudzień 2015 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

W dniu 28 listopada 2015 r. nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Getsemani” udała się na dzień skupienia. Przybyliśmy do Frednowy, by w tamtejszej parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej rozważać Boże Słowo oraz spotkać się w gronie wspólnotowym, co ma na celu zacieśnienie więzi i jedności wśród nas. Mimo mroźnej pogody z radością w sercu ruszyliśmy o godz. 8.00 z Iławy na miejsce modlitwy.

 

Tam powitał nas gospodarz miejsca ks. Maciej Pacynko, który przedstawił nam historię parafii i „oprowadził” po kościele. Następnie „stery” przejęła siostra Aniela, która poprowadziła nas w modlitwie uwielbienia i dziękczynienia wezwaniami do Ducha Świętego, Który otworzył nas na wydarzenia tego dnia. Opiekun wspólnoty ks. Karol Waga wygłosił katechezę, która opierała się na fragmencie ewangelii wg św. Łukasza (Łk 22,39-46.) W katechezie przedstawił wiele pogłębionych treści dotyczących tożsamości wspólnoty oraz odkrywania Bożej Woli dla niej. Za przykładem Pana Jezusa  tę wolę trzeba wypełniać. Co za tym idzie, także odkrywanie Bożej Woli i wypełnianie jej wiąże się również z indywidualną formacją - poprzez stałego spowiednika lub kierownika duchowego. Każdy z nas, będąc członkiem wspólnoty, buduje ją, a poprzez angażowanie przyczynia się do jej wzrostu.

Po katechezie mieliśmy czas na kawę, herbatę, coś słodkiego i rozmowy z naszymi braćmi i siostrami. To czas na podzielenie się swoimi radościami, doświadczeniami miłości Pana Boga ale także problemami oraz trudnościami. Każdy we wspólnocie znajdzie wsparcie, zostanie wysłuchany i przytulony.

Adoracja to kolejny punkt naszego dnia skupienia, podczas której mogliśmy wszystkie nasze troski, radości a także przemyślenia po katechezie przedstawić Panu Jezusowi. Był to też piękny czas dla naszych serc. Na koniec dnia uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej w intencji chorych z naszej wspólnoty i chorych z naszych rodzin. Podczas Eucharystii braliśmy udział w ceremonii ucałowania Ewangeliarza, a także przyjmowaliśmy Komunię Świętą pod dwiema Postaciami. Przed odjazdem śpiewem i upominkiem podziękowaliśmy ks. Maciejowi za gościnę i ok. 13.00 udaliśmy się do Iławy.

Adwentowy dzień skupienia był krótki ale intensywny, wiele treści do przemyślenia i przemodlenia. Dziękujemy Panu Bogu za zorganizowanie i zaproszenie nas na ten dzień. Otrzymywaliśmy od Niego wiele łask nie tylko dla rozwoju naszego ducha ale także w postaci drugiej osoby, z którą mogliśmy podzielić się radościami, smutkami i doświadczeniami w wierze.

                                                                                                                      Ania B.

Odsłony: 1482