"Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" ( Mt 5,7)

Utworzono: poniedziałek, 29, luty 2016 Poprawiono: poniedziałek, 29, luty 2016 Opublikowano: poniedziałek, 29, luty 2016 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

z takim hasłem przewodnim - 20 lutego 2016r.  o godz. 9:00 w parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie spotkaliśmy się, by przeżywać  dzień skupienia Wspólnoty „GETSEMANI”.

Wzywam Cię, przyjdź umocnij mnie. Oddal mroku cień, jasny rozpal dzień,…

 Duchu Święty przyjdź!

Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą, którą poprowadziła Teresa. Oddawaliśmy nasze sprawy Panu, uwielbialiśmy Go i dziękowaliśmy Mu … Dużo emocji wywołało czytanie, przez każdego z nas, rozeznanego na ten dzień, fragmentu Pisma Świętego, podawanego z rąk do rąk. To Słowo wchodziło w nasze serca.

 

Wspólnota została zawiązana, a my przygotowani byliśmy do konferencji dotyczącej uczynków miłosierdzia względem duszy. Konferencję w tym dniu skupienia wygłosił dla naszej wspólnoty ojciec Jan Wlazły OMI.

Ojciec Jan rozpoczął od odczytania przypowieści o Samarytaninie miłosiernym (Łk 10,30-37) i zapytał nas: "A Ty, którą z postaci jesteś?...". Każdy z nas zastanawiał się nad tym pytaniem, a kilka osób podzieliło się swoimi spostrzeżeniami. Tak też wyglądała cała konferencja: słuchaliśmy nauki ojca Jana i dzieliliśmy się świadectwem z życia. Pośród omawiania samych uczynków miłosierdzia, bardzo  ważnym elementem było omówienie aspektu przebaczenia …

" Nic nie musisz mówić … Odpocznij we mnie, czuj się bezpiecznie…"

Po konferencji, w ogromnej zadumie udaliśmy się do Świątyni, by adorować Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. To był też czas, że mogliśmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.      

Nasz Bóg jest potężny w mocy swej, króluje nad nami dziś!

Zwieńczeniem wszystkiego była Msza Święta, którą odprawił ksiądz Karol Waga. Zamiast kazania każdy z nas miał medytować nad Słowem, które mówi o miłości do nieprzyjaciół (Mt 5,43-48). Na zakończenie Eucharystii mogliśmy uzyskać odpust zupełny.

"Jesteśmy Piękni, Twoim pięknem Panie. Ty otwierasz nasze oczy…"

Tak wiele się działo w to sobotnie przedpołudnie! Rozstając się byliśmy przepełnieni pięknymi odczuciami ale też zamyśleni nad pytaniami, które padły podczas spotkania: "dlaczego mam być miłosierny?", "czy i jak upominać tych, którzy źle czynią?", "jak znoszę krzywdy?", "czy przebaczam?" i "czy miłuję swoich nieprzyjaciół?" .…   

Piękny to czas dla naszej Wspólnoty. Jest nad czym kontemplować, pracować … Wracaliśmy do naszych codziennych spraw z "radosną zadumą".

Pan Bóg jest Wielki.

                                                                                              Dorota


Odsłony: 1082