Nawiedziliśmy sanktuaria: w Oborach i Płocku.

IMG_2330

„Mężczyźni św. Józefa” na zakończenie roku formacyjnego zaprosili wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bolesnej w Oborach i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Iława w chwili wyjazdu pożegnała nas rzęsistym deszczem i intensywną burzą, ale już po 30-40 kilometrach żywioł się wyciszył i dalsze pielgrzymowanie z iławskim PKS-em było spokojne i bezpieczne. O kulcie MB Bolesnej opowiedział nam ojciec Przeor, który skutecznie zachęcił kilkanaście osób do przyjęcia szkaplerza i osobiście dokonał tej pięknej ceremonii. Tuż po 11-ej wzięliśmy udział w pięknej modlitwie różańcowej połączonej ze śpiewami uwielbienia. Punktem centralnym była uroczysta Msza św. z udziałem kilku pielgrzymek z całej Polski. Na końcu Eucharystii celebrowano 33 rocznicę święceń ojca Piotra.

Po błogosławieństwie ruszyliśmy do Płocka, który przywitał nas ulewnym deszczem, nie każdy zdążył wejść do restauracji na pyszny domowy obiad. Ostatnim punktem była nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, po którym oprowadziła nas s. Weronika. Miejsce, gdzie obecnie znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, jest miejscem pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej, która tutaj w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, otrzymała od Jezusa polecenie namalowania obrazu z podpisem Jezu ufam Tobie. Wydarzenie to miało miejsce 22 lutego 1931 roku.

Nasze pielgrzymowanie zakończyliśmy odśpiewaniem przepięknej  Litanii Do Bożego Miłosierdzia.

To był dobry i owocny czas. W wyrazach wdzięczności snuliśmy plany o kolejnej pielgrzymce, tym razem do Świętej Lipki i Stoczka Warmińskiego.

Ostatnie wpisy