Ogłoszenia duszpasterskie – 29 października 2023 r. – XXX niedziela zwykła ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

ogłoszenia

1.Dzisiaj kończymy Tydzień Misyjny. W swoich modlitwach prośmy Boga o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na misjach. Jednocześnie wspierajmy materialnie dzieła misyjne, dlatego dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, po każdej Mszy św. zbierane są ofiary na pomoc dla polskich misjonarzy, którzy w wielu zakątkach świata głoszą Ewangelię, budują kościoły, szkoły, domy dziecka czy szpitale.

2.„Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota” – śpiewamy w jednej z pieśni. W sposób szczególny tę prawdę pragniemy sobie uświadomić obchodząc uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Choć to data umowna, chcemy przez każdorazowy udział w Eucharystii tworzyć i umacniać wspólnotę Kościoła, wspólnotę braci i sióstr w jednej wierze.

3.Kończy się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. We wtorek zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.

4.W najbliższą środę, wraz z całym Kościołem powszechnym, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy w tym dniu, a zarazem modlimy się do tych, którzy cieszą się wieczną chwałą w niebie. Prosimy ich o pomoc i wstawiennictwo przed Panem, abyśmy mogli wspólnie z nimi spotkać się w niebieskiej Ojczyźnie. Porządek Mszy św. w środę jest następujący: 6:30, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. O godz. 14:00 weźmiemy udział w procesji na cmentarzu przy ul Ostródzkiej. Na cmentarzu przy ul. Piaskowej procesja odbędzie się o godz. 15:00, natomiast na cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego o godz. 16:00. Pamiętajmy w tym dniu o uczestnictwie we Mszy św. i modlitwie w intencji naszych bliskich zmarłych.

5.Dzień Zmarłych – 2 listopada – przypomina nam, że dusza człowieka jest nieśmiertelna, a ciało zmartwychwstanie przemienione i uduchowione. Porządek Mszy św. w Dzień Zaduszny jest świąteczny: 7:00, 10:00, 16:30 i 18:00.

6.Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty wypominkowe można składać w kancelarii parafialnej. Módlmy się przez cały listopad za naszych najbliższych zmarłych, bo w ten sposób nie tylko im się przysłużymy, ale i sobie niejedną łaskę u Boga wyjednamy.

7.Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny dla zmarłych w czyśćcu cierpiących. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego.

8.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Naszą modlitwę w najbliższy czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:00 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.

9.W pierwszy piątek miesiąca spowiedź będzie od godz. 17:00 do 18:00. Przypominamy dzieciom z klas IV, że mogą wypełniać po raz pierwszy w życiu piękną nowennę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Polega ona na tym, by z czystym sercem przyjąć Komunię św. wynagradzającą za grzechy swoje i innych ludzi w pierwsze piątki przez dziewięć kolejnych miesięcy. Rodziców prosimy o zachęcanie swoich dzieci do wypełnienia tej nowenny. A może razem z dzieckiem warto tę nowennę przeżyć po raz pierwszy lub kolejny w swoim życiu? Byłby to piękny przykład, a jednocześnie okazja zbliżenia się do Pana Jezusa.

10.W pierwszą sobotę listopada o godz. 7:30 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nim nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

11.W imieniu Parafii św. Brata Alberta składamy serdeczne podziękowania Państwu Alinie i Janowi Szynaka oraz ich pracownikom za wykonanie i przekazanie przez „Grupę Meblową Szynaka” mebli do zakrystii kapłańskiej i zakrystii ministranckiej.

12.Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

 

 

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym