Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX niedziela zwykła

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Swoją modlitwą obejmijmy wszystkich kapłanów, zakonników i osoby świeckie pracujące na misjach. Pomocy finansowej będziemy mogli udzielić w następną niedzielę.

2.Nasza misyjna dekoracja w prezbiterium uświadamia nam, że jesteśmy cząstką Kościoła powszechnego, ogarniającego wszystkie narody, rasy, cywilizacje i kultury zjednoczone Dobrą Nowiną. Przedstawia wizerunki Matki Bożej czczonej na wszystkich kontynentach, a kolory materiałów przypominają intencje żywego różańca misyjnego, w którym jeden dziesiątek – biały – jest za starą Europę, dziesiątek żółty za Azję, zielony za Afrykę, czerwony za Amerykę, niebieski – za Australię i Oceanię.

3.Na zakończenie Tygodnia Misyjnego, w przyszłą niedzielę, 29 października, po każdej Mszy św. przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek pracujących na  misjach.  Ofiary na potrzeby misji można również składać do puszek znajdujących się przy wyjściu z kościoła w ciągu całego Tygodnia Misyjnego. W imieniu misjonarzy za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4.W najbliższy wtorek, 24 października, o godz. 19:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji członkiń i członków „Margaretek”, modlących się w intencji kapłanów.

5.Dobiega końca październik – miesiąc modlitwy różańcowej. „Otrzymacie wszystko, o co prosicie, przez odmawianie różańca” – obiecała Maryja bł. Alanowi de la Roche.  Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.

6.Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj gościmy w naszej parafii wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu ks. Karola Wagę, który podczas każdej Mszy św. kieruje do nas słowo Boże, a po Mszy św.  rozprowadza kalendarze seminaryjne na rok 2024. Dochód ze sprzedaży kalendarza jest przeznaczony na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium w Elblągu. Za złożone ofiary z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”.

7.Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św.  w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty wypominkowe można składać w kancelarii parafialnej w dni powszednie w godz. 17:00 – 18:00.

8.Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą