Wigilia Paschalna – Liturgia Światła /zdjęcia/

Wigilia Paschalna składa się z czterech Liturgii: Światła, Słowa, Chrzcielnej i Eucharystycznej. Nabożeństwo rozpoczęło się na wolnym powietrzu przed świątynią gdzie przygotowano ognisko. Niektórzy Wierni zgromadzili się wokół ognia. Wielkanoc jest rozpoczęciem wszystkiego od nowa, początkiem nowego świata, a ogień i światło są symbolami tej odnowy. Obrzęd rozpoczął się od poświęcenia ognia, od którego zapala się Paschał. Następnie nasza uwaga przeniosła się na Paschał, który jest świecą wyjątkowo dużą i piękną.

(więcej…)

Czytaj dalej Wigilia Paschalna – Liturgia Światła /zdjęcia/

INSCENIZOWANA DROGA KRZYŻOWA ULICAMI /galeria zdjęć i video/

W Wielką Środę  młodzież naszej parafii przedstawiła wzruszającą inscenizację Drogi Krzyżowej. Uczestnicy nabożeństwa przeszli w modlitewnej procesji ulicami: 1 Maja, gen. Maczka, Smolki, Wodną, 1 Maja. Ministranci, scholanki oraz młodzi ludzi ze wspólnoty KSM pod opieką ks. Radosława Żygowskiego i dk. Andrzeja Chołaszczyńskiego,  spotykali się na próbach, by jak najlepiej przedstawić wiernym ostatnie godziny życia Pana Jezusa.

(więcej…)

Czytaj dalej INSCENIZOWANA DROGA KRZYŻOWA ULICAMI /galeria zdjęć i video/

Ile jest we mnie postawy św. Józefa? /treść homilii+zdjęcia/

Zrodzone Dzieciątko niosłeś w swych ramionach, 
Chroniłeś w ucieczce do ziemi egipskiej,
Gdy został w świątyni, z płaczem Go szukałeś
I odnalazłeś z radością.

Mężczyźni św. Józefa oraz chętni parafianie, trwając w modlitwie nowennowej, oczekiwali na uroczystość św. Józefa. We wtorek 19 marca na wieczornej Mszy św. oddaliśmy cześć temu niezwykłemu Patronowi. W oprawę  liturgii włączyli się dorośli mężczyźni z pomocą ceremoniarzy Beniamina i Przemka. Eucharystii przewodniczył ks. prob. Marian Florek, a homilię wygłosił opiekun męskiej wspólnoty dk. Andrzej Chołaszczyński. Poniżej treść homilii:

(więcej…)

Czytaj dalej Ile jest we mnie postawy św. Józefa? /treść homilii+zdjęcia/

Byliśmy w Górce Klasztornej /galeria zdjęć/

W sobotę 16 marca 2024 r. wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Getsemani” wraz z osobami ze Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, pod duchową opieką wikariusza – ks. Radosława Żygowskiego wyruszyła na pielgrzymkę do Górki Klasztornej. Droga upływała nam na modlitwach i śpiewach, które prowadził ks. Radosław. Siostra Aniela zapoznała nas z historią Górki Klasztornej i objawieniami Matki Bożej, które miały miejsce w 1079 r. Zelatorka Janina przedstawiła nam ABC Apostolstwa, które od 1987 roku na mocy Dekretu Prymasa Polski ks. kard. Józefa Glempa ma swoją siedzibę w tym sanktuarium. Górka Klasztorna to najstarsze w Polsce miejsce objawienia maryjnego.

(więcej…)

Czytaj dalej Byliśmy w Górce Klasztornej /galeria zdjęć/

Wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi

2 marca po Eucharystii i nabożeństwie ku czci Niepokalanemu Sercu Maryi Mężczyźni św. Józefa ruszyli ulicami naszej parafii odmawiając różaniec jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za nasze niegodziwości. Nasze, to jest moje i twoje…

Na przechodniach robi wrażenie, gdy mężczyźni publicznie odmawiają różaniec. To odpowiedź na wezwanie kard. Augusta Hlonda, który pisał, że powinien powstać: „ruch nie krwawy, lecz pobożny, olbrzymi, nie destruktywny, lecz namiętny, twórczy”.

(więcej…)

Czytaj dalej Wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi

Bł. Rodzina Ulmów – przeżyjmy to jeszcze raz

15 lutego w czwartek o godz. 14-ej powitaliśmy w naszej parafii peregrynujące po Polsce relikwie Bł. Rodziny Ulmów wraz z obrazem. Relikwie tej świętej Rodziny z Markowej k/Łańcuta były w naszej parafii do piątku, kiedy to po porannej Mszy św podczas śpiewanej litanii do Bł. Rodziny Ulmów nastąpiło pożegnanie.

(więcej…)

Czytaj dalej Bł. Rodzina Ulmów – przeżyjmy to jeszcze raz