POKUTA RODZIN NINIWA – Inicjatywa modlitewna i pokutna na Wielki Post

Organizatorem i pomysłodawcą tej wielkopostnej inicjatywy Pokuta Rodzin Niniwa 2021 jest ks. Dominik Chmielewski SDB, Salezjanin, rekolekcjonista, autor wielu konferencji o Chrystusie, wierze, Maryi, pokucie. Założyciel i opiekun duchowy wspólnoty Wojownicy Maryi.

Dlaczego ta inicjatywa jest tak ważna? „Pokuta rodzin jest dzisiaj bardzo ważna. Widzimy, że w obecnej sytuacji, w rzeczywistości pandemii, wiele rodzin przeżywa wielki kryzys na różnych płaszczyznach. Strach, niepewność powodują napięcia w relacjach między małżonkami, rodzicami a dziećmi – podkreśla ks. Dominik Chmielewski. – Stąd zachęcamy, zapraszamy z całego serca do podejmowania pokuty rodzinnej, ma ona służyć scaleniu i ocaleniu rodzin. Ofiarujmy naszą pokutę Panu Bogu przez Niepokalane Serce Maryi” – apeluje.

Cała akcja rozpoczyna się 17 lutego w Popielec, a kończy 3 kwietnia w Wielki Piątek.

Na tą inicjatywę składa się odmówienie dziesiątki Różańca (jeżeli jest to możliwe to całą rodziną), każdy spełnia jeden dobry uczynek w ciągu dnia i wpisuje do kalendarza swojego, bądź na stronie www.wojownicylodz.pl (np. Żona dla Męża, Mąż dla Żony, Dzieci dla rodziców, Rodzice dla Dzieci itd.), wreszcie podejmujemy post (odmówmy sobie tego, co będzie dla nas prawdziwą pokutą). Jeśli twoim największym problemem jest jedzenie np. słodyczy, niech to będzie post od słodyczy, jeśli lubisz dużo siedzieć w internecie, na portalach społecznościowych, lub oglądać telewizję to z tego zrezygnuj, albo chociaż mocno ogranicz. Jeśli np. dużo czasu spędzasz na rozmowach telefonicznych ze znajomymi, to wyznacz sobie określoną ilość czasu w ciągu dnia itd. Osoby, które mają więcej czasu na modlitwę mogą odmówić też codziennie Koronkę do Miłosierdzia Bożego

Inicjatywa Pokuta Rodzin Niniwa 2021 ma błogosławieństwo kilku biskupów. Temu pokutnemu dziełu oficjalnie pobłogosławił ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, i zachęca wszystkich, którzy mogą i chcą, aby dołączali do niej. Swojego błogosławieństwa udzielił też ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący KEP, oraz ks. bp Stanisław Jamrozek, przemyski biskup pomocniczy.

„Pokuta Rodzin to dzieło modlitwy wynagradzania za grzechy, które dzisiaj niszczą rodzinę. Nasze nawrócenie, nawrócenie rodzin jest podstawą, fundamentem przemiany całego społeczeństwa, narodu. Ludzie modlący się, pokutujący są świadkami tego, jak ważny w ich życiu jest Pan Bóg, że pragną się kierować Dekalogiem – podkreśla ks. bp Stanisław Jamrozek” I zwraca uwagę, że to też nasza odpowiedź na zło, które spotykamy wokół siebie.

„Chrystus jako Król i Pan, musi najpierw królować w naszych sercach. Inicjatywa Pokuta Rodzin Niniwa 2021 prowadzi do tego, aby Chrystus królował w naszych rodzinach” – ocenia ks. bp Stanisław Jamrozek.W inicjatywę włączają się: Kecharitomene – Pełna Łaski, wydawnictwo Sumus, Bogiem silni, 3 Dni Ciemności, Moc w słabości, Fundacja Tota Tua, Rodzina Bogiem Silna, Bóg Bogaty w Miłosierdzie

Na zakończenie wspomnę tylko, że brałem udział we wcześniejszej akcji ks. Dominika Chmielewskiego „Nazaret moim Domem”, która swój finał miała 2 lutego. W dniu zakończenia poczułem wielki spokój, radość, pogodę ducha, często w swojej codzienności jestem zabiegany, roztargniony w myślach, wszędzie mnie pełno, często brakuje mi chwili refleksji, a to był jednak czas wielkiej łaski, zatrzymania się. Każdy Psalm i 10 Różańca tamtej akcji była dla mnie bliskim spotkaniem ze Świętą Rodziną, był to błogosławiony i owocny czas. Nie ukrywam też, że czasem wchodziłem, sprawdzałem ilość wyświetleń poprzedniego artykułu o „Nazaret Moim Domem” i było to ilość, która przekroczyła moje najśmielsze wyobrażenia! Bogu Niech będą dzięki za tą akcje, że mogę pisać i rozpowszechniać takie wspaniałe akcje naszych kapłanów, niech Pan Bóg im błogosławi, a Ciebie Drogi Bracie i Droga Siostro, zapraszam do włączenia się w tą akcję i przekazywanie o niej informacji swoim najbliższym. Myślę, że będzie to owocny czas przygotowania się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Króluj nam Chryste!

 

Piotr Kamiński

 

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą