2017-08-26 Mężczyźni św.Józefa – Malbork

0015

Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/mstudiom/domains/bratalbert.ilawa.pl/public_html/wp-content/plugins/skaut-google-drive-gallery/class-api-client.php on line 213

W sobotę 26.08.2017 r. wspólnota Mężczyzn św. Józefa wraz z ks. Zbigniewem pojechała na dzień skupienia do parafii Świętego Józefa w Malborku. W tej właśnie parafii wikariuszem jest ks. Sławomir Głodzik, który do czerwca był opiekunem naszej wspólnoty przez 2 lata. Z pobliskiego Miłoradza przyjechał ks. Sylwester. Swoim przyjazdem sprawił nam dużą radość.

Dzień skupienia rozpoczęliśmy od modlitwy i zawiązania wspólnoty. Ponieważ była ładna,  słoneczna pogoda wystawiliśmy ławki i stoły na trawnik przy kościele. Przy kawie i cieście rozmawialiśmy i żartowaliśmy. Około godz. 11 ks. Sławomir wygłosił katechezę nawiązującą do hasła roku „Idźcie i głoście”. Po katechezie mieliśmy czas na refleksję osobistą i rozważenie pytania, które podał nam ks. Sławomir. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył ks. Zbigniew.

Dzień skupienia zakończyliśmy grilem. Wspólne przebywanie ze sobą, rozmowy, żartowanie budują nasze relacje.

Około godz. 16 wróciliśmy do Iławy.

A.P.

Ostatnie wpisy