23 października 2022 r. – 29. niedziela zwykła NIEDZIELA MISYJNA

ogłoszenia

1.Dzisiaj swoją modlitwą obejmujemy wszystkich kapłanów, zakonników i osoby świeckie pracujące na misjach. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy św. będą zbierane przed kościołem ofiary na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących w krajach misyjnych.
2.Nasza misyjna dekoracja w prezbiterium uświadamia nam, że jesteśmy cząstką Kościoła powszechnego, ogarniającego wszystkie narody, rasy, cywilizacje i kultury zjednoczone Dobrą Nowiną. Przedstawia wizerunki Matki Bożej czczonej na wszystkich kontynentach, a kolory materiałów przypominają intencje żywego różańca misyjnego, w którym jeden dziesiątek – biały – jest za starą Europę, dziesiątek żółty za Azję, zielony za Afrykę, czerwony za Amerykę, niebieski – za Australię i Oceanię.
3.W tym tygodniu szczególnie zapraszamy każdego dnia o godz. 17:30 na nabożeństwo różańcowe w intencji misji i misjonarzy. Przez cały październik można składać ofiary na potrzeby misji do puszek znajdujących się przy wyjściu z kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
4.Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową znajdują się na stolikach przy głównym wyjściu z kościoła. Ze względu na składanie kart wypominkowych kancelaria parafialna będzie czynna codziennie do 1 listopada w godz. 17:00 – 18:00, w środę od 16:00 do 18:00. Karty wypominkowe można również składać w niedzielę po każdej Mszy św.
5.Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie. W modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych parafianach.

Ostatnie wpisy