27 sierpnia 2023 r. – XXI niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.
  2. Zgodnie z dekretem Ks. Biskupa Jacka Jezierskiego 18 sierpnia zakończył pracę duszpasterską w naszej parafii ks. Andrzej Klukowski i rozpoczął miesięczny urlop, po którym zostanie skierowany na nową parafię.  Natomiast od 1 września Ks. Biskup skierował do posługi w naszej wspólnocie parafialnej diakona stałego Andrzeja Chołaszczyńskiego, który przez minione 3 lata posługiwał w Parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie. Diakona Andrzeja witamy z radością życząc mu wielu Bożych łask i opieki Matki Bożej.
  3. Głównym zadaniem diakonów stałych jest wspomaganie duchowieństwa w posłudze duszpasterskiej. Mogą oni udzielać sakramentu chrztu, rozdzielać Komunię św., asystować i błogosławić związkom małżeńskim, głosić kazania podczas Mszy św., przewodniczyć obrzędom żałobnym i pogrzebowym. Nie mogą natomiast sprawować Eucharystii, spowiadać ani udzielać sakramentu chorych. Ponadto diakon jako katecheta może głosić słowo Boże i praktykować miłość w dziełach społecznych i charytatywnych.
  4. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00 będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele będzie taka możliwość codziennie od 17:30 do 18:00, a w piątek od 17:00 do 18:00.
  6. W sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 7:00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Zgodnie z prośbą Episkopatu Polski dzisiaj po każdej Mszy św. przed naszym kościołem są zbierane ofiary na pomoc dla Słowenii, która zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazły się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów euro. Pospieszmy więc z pomocą naszym braciom Słoweńcom poprzez modlitwę i ofiary pieniężne, które zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym