Ogłoszenia – 19 lipca 2020 r. – XVI niedziela zwykła

  1. Biblia w wielu miejscach mówi o potrzebie odpoczynku. Jest on konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas jednocześnie z codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy św. i czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
  2. Dzisiejsze ofiary na tacę, zgodnie z zapowiedzią, są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. W sobotę, 25 lipca, przypada święto św. Jakuba Apostoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 7:00, 12:00 i 18:00.  W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu św. Krzysztofem.
  4. W następną niedzielę, 26 lipca, po każdej Mszy św. zbierane będą do puszek ofiary na  pomoc materialną dla pielgrzymów, którzy 30 lipca, wyruszą na Jasną Górę. Będą szli do domu Matki, aby polecać Jej najważniejsze sprawy. Wesprzyjmy ich materialnie oraz duchowo poprzez modlitwę.
  5. Obok figury Matki Bożej Fatimskiej jest umieszczona specjalna skrzynka, do której można  składać prośby i podziękowania,  w intencji których pielgrzymi będą się modlić na pielgrzymim szlaku i które zaniosą do Jasnogórskiej Pani.
  6. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy udanego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

Ostatnie wpisy

„Małżeński Weekend”

Nasza parafia św. Brata Alberta wraz z duszpasterstwem rodzin i wspólnotą „Mężczyźni św. Józefa,  w dn. 21-22 kwietnia zaprosiła małżonków na „Małżeński Weekend”. Gościem specjalnym