Ogłoszenia – 27 czerwca 2021 r. – XIII niedziela zwykła

ogłoszenia
 1. Zanika epidemia koronawirusa. Zostały złagodzone przepisy sanitarne dotyczące uczestników nabożeństw w kościołach. Dlatego też, zgodnie z dekretem. Bp. Jacka Jezierskiego, od dzisiaj nie ma dyspensyod obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. To oznacza, że mamy obowiązek wziąć udział w Mszy św. w świątyni. Z tego obowiązku nie zwalnia nas udział w Mszy św. za pośrednictwem telewizji lub internetu.
 2. We wtorek, 29 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału
  w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża
  i Kościoła powszechnego. Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr lub Paweł życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów. Porządek Mszy św. w tym dniu jest świąteczny: 7:00, 10:00
  i 18:00.
 3. W sobotę, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki skonstatował Tomaszową postawę w następujący sposób: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.
 4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się w czwartek o udział w Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwo połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, ofiarując go w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej.
 5. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 6. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko z czystym sercem. Dlatego w naszym kościele będzie okazja do  spowiedzi świętej od godz. 17:00 do 18:00, a wieczorna Msza św. wynagradzająca  o godz. 18:00.
 7. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w pierwszą sobotę lipca na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7:00. Po Eucharystii będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Witamy wszystkich gości, którzy spędzają swój urlop lub wakacje w naszym mieście. Serdecznie was witamy i pozdrawiamy. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, aby wraz z troską o zdrowie ciała zadbać o rozwój  życia duchowego.

Ostatnie wpisy