Ogłoszenia – 28 czerwca 2020 r. – XIII niedziela zwykła

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. Dzisiaj część uczniów klas III Szkoły Podstawowej nr 5 przeżywa uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Polećmy ich Panu Bogu w swoich modlitwach.  Niech ich serca wypełni wiara i miłość do Jezusa obecnego w Eucharystii. Prośmy też o bezpieczny przebieg tej uroczystości.
  3. Jutro, 29 czerwca, przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Uroczyste Msze św. z kazaniami zostaną odprawione o godz. 7:00, 12:00, 16:30 i 18:00. Ofiary złożone na tacę tego dnia są przeznaczone na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. świętopietrze. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”
  4.  W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18:00. Do zawierzenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii. Później, w tych samych intencjach będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18:00, a potem specjalnego nabożeństwa.
  6. W pierwszy piątek miesiąca pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę i Komunię św. wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie tego dnia w godz. 17:00 – 18:00.
  7. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię i  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7:00. Po Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  8.  Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
  9.  W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto św. Tomasza. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim, w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół.

Ostatnie wpisy