Ogłoszenia – 9 sierpnia 2020 r. – XIX niedziela zwykła

 1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
 2. Pozostających w domu prosimy o modlitewne wsparcie wiernych, którzy z naszej parafii wyruszyli na pielgrzymi szlak prowadzący na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium. Każdego dnia o godz. 20:30 odprawiamy w modlitewnej łączności z pątnikami Apel Jasnogórski.
 3. W czwartek – 13 sierpnia –  w godzinach popołudniowych i wieczornych będziemy w sposób szczególny modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej, która w figurze fatimskiej jest obecna pośród nas. Porządek nabożeństw  będzie następujący:
  17:15 – Różaniec Fatimski,
  18:00 – uroczysta Msza św. Fatimska  z kazaniem,
  19:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu – Adoracja,
  20:30 – Apel Jasnogórski.
 4. W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, które zobowiązuje nas do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. w dniu będą odprawione tak, jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.
 5. 15 sierpnia sięgamy pamięcią również do naszej historii, aby wspominać słynną Bitwę Warszawską nazywaną „Cudem nad Wisłą” . Szczególna, bo 100. rocznica zwycięstwa Polaków nad bolszewikami niech będzie okazją do dziękczynienia Panu Bogu i Maryi Królowej Polski za opiekę nad naszym narodem. Tego dnia myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy nieustannie Królowej Polski losy naszego państwa i narodu.
 6. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających życząc im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 10 VIII – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła.
 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą