- Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej, która jest „szkołą” Maryi, w której Ona uczy nas zaufania i posłuszeństwa Bogu. Jest to modlitwa będąca skuteczną bronią przeciwko wszelkiemu złu. Módlmy się więc na różańcu o pokój na świecie, o co prosi nas Ojciec święty Leon XIV. Zapraszamy wszystkich, w tym również dzieci, każdego dnia o godz. 17:30 na wspólne odmawianie różańca.
- Dzisiaj, już po raz dwudziesty piąty, obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. Hasłem przewodnim są słowa: „Św. Jan Paweł II. Pielgrzym nadziei”.To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania Papieża Polaka.
- Budujemy dzisiaj żywy pomnik Janowi Pawłowi II wspierając materialnie zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
- Jutro wieczorem, 13 października, będziemy się modlić do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący: 17:30 – Różaniec fatimski, 18:00 – Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:30 Apel Jasnogórski.
- W naszej parafii opiekunem służby liturgicznej jest ks. Michał Budek. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami lub lektorami, zapraszamy na zbiórkę w najbliższą sobotę o godz. 9:00 do sali parafialnej.
- We wtorek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i wieczornej Eucharystii o godz. 18:00.
- Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową za zmarłych znajdują się na stolikach przy głównym wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki można składać w kancelarii parafialnej lub w kopertach na tacę.
- W czwartek, 16 października, wspominamy dzień wyboru Karola Wojtyły na Papieża. My, Polacy, pamiętajmy, że mamy w nim dzisiaj wielkiego orędownika, polecajmy więc jego wstawiennictwu młodzież, którą nazywał przyszłością Kościoła oraz naszą Ojczyznę, o której mówił do Polaków: „Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej”. (Przemówienie na Okęciu, 1983 r.)
- W sobotę, 18 października, w liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, na wieczorną Eucharystię zapraszamy mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.
- W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność. Ze względu na dużą ilość zbiórek pieniężnych w październiku, ofiary na cele misyjne będziemy zbierać w drugą niedzielę listopada (9 XI) .
- Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie. W modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych parafianach.
