Ogłoszenia Duszpasterskie 17.07.2022 XVI Niedziela Zwykła

ogłoszenia

1. Biblia w wielu miejscach mówi o potrzebie odpoczynku. Jest on konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas jednocześnie z codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy św.

i czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na utrzymane Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

3. Obok figury Matki Bożej Fatimskiej jest umieszczona specjalna skrzynka, do której można jeszcze do środy składać prośby i podziękowania, w intencji których pielgrzymi będą się modlić na pielgrzymim szlaku i które zaniosą do Jasnogórskiej Pani.

4. W następną niedzielę, 24 lipca, po każdej Mszy św. zbierane będą do puszek ofiary na pomoc materialną dla pielgrzymów, którzy 30 lipca, wyruszą na Jasną Górę. Będą szli do domu Matki, aby polecać Jej najważniejsze sprawy. Wesprzyjmy ich materialnie oraz duchowo poprzez modlitwę.

5. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy udanego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą