Ogłoszenia duszpasterskie 23.03.25 r. – III ndz Wielkiego Postu

ogłoszenia

23 marca 2025 r. – III niedziela Wielkiego Postu

  1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach.
  1. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Dziś o godz. 17:20 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. W najbliższy piątek zapraszamy na drogę krzyżową: dzieci o 16:30, a dorosłych o 17:30. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana.
  2. We wtorek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Podczas uroczystej wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło duchowej adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Do dzisiejszego numeru „Albertówki” dołączona jest specjalna deklaracja podjęcia się tejże formy adopcji.
  3. Osoby, które zdecydują się na adopcję duchową dziecka poczętego i złożenie uroczystej przysięgi, proszone są o zabranie świec na Mszę św. o godz. 18:00. W 2020 r. w naszej parafii została założona Parafialna Księga Obrońców Życia, do której są wpisywane osoby podejmujące to dzieło.
  4. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji świętości życia.
  5. W następną niedzielę, 30 marca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
  6. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.
  7. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.
  8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, tradycyjnie, jak co roku, można składać przez cały Wielki Post w kancelarii parafialnej, w kopertach na tacę oraz do skarbonek przy drzwiach wejściowych. Kwiaty te są wyrazem naszej wdzięczności za dar odkupienia. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

Ostatnie wpisy