Ogłoszenia Duszpasterskie 28 sierpnia 2022 r. XXII niedziela zwykła

ogłoszenia

1.Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.
2.W najbliższą środę, 31 sierpnia, zgodnie z dekretem Ks. Bp. Jacka Jezierskiego, kończy pracę w naszej parafii ks. Paweł Liszewski. Ks. Pawłowi składamy podziękowanie za pięcioletnią posługę kapłańską w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy mu również Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy duszpasterskiej.
3.W czwartek, 1 września, przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Tego dnia będziemy modlić się w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.
4.W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 18:00, podczas której podziękujemy za piękne, szczęśliwe wakacje oraz poprosimy o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego w nowym roku pracy. W sposób szczególny zapraszamy na tę Mszę św. pierwszoklasistów, którym poświęcimy tornistry.
5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Naszą modlitwę w najbliższy czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
6.W pierwszy piątek zapraszamy na Mszę św. wotywną o Bożym Sercu, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie od 17:30 do 18:00, a w piątek od 17:00 do 18:00.
7.W sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 7:00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.
8.Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Pomódlmy się także o życie wieczne dla ostatnio zmarłych parafian.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą