Ogłoszenia duszpasterskie – 29.12.2024 r. Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego

ogłoszenia

29 grudnia 2024 r.  – Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego,
Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

  1. Dzisiaj kierujemy myśli ku Świętej Rodzinie, powierzajmy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. Podczas każdej Mszy św. zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
  2. W najbliższy wtorek pożegnamy 2024 rok i powitamy rok 2025. W szczególny sposób podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy św. i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 18:00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum, za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W środę, 1 stycznia, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wpatrzeni w Maryję – Królową pokoju – będziemy modlić się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Porządek Mszy św. 1 stycznia będzie niedzielny, oprócz Mszy św. o godz. 6:30 i 7:30, których nie będzie. Ze względu na uroczystość nie będzie tego dnia wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej środy miesiąca. Na adorację i czuwanie przy żłobku zapraszamy w środę 8 stycznia po wiecz. Mszy św.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy tego dnia wieczorem na Mszę św. w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych w naszej parafii. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź będzie w godz. 15:00 – 15:45.
  6. W sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 7:30 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.Po nabożeństwie wspólnota „Mężczyźni Świętego Józefa” zaprasza na różaniec ulicami naszej parafii.
  7. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Plan kolędy jest zamieszczony w „Albertówce”, w gablotach przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. Każdego dnia kolędę rozpoczynamy o godz. 16:00.
  8. Ze względu na wizytę duszpasterską do 25 stycznia kancelaria parafialna będzie czynna codziennie w godz. 15:00 – 15:45.

Ostatnie wpisy

Wieczór z p. Jackiem Pulikowskim – 9.02.2025

9 lutego w niedzielę w naszym kościele będzie wieczór  z p. Jackiem Pulikowskim, uznanym rekolekcjonistą, autorem wielu publikacji o tematyce małżeńskiej i rodzinnej, doświadczonym doradcą