Ogłoszenia duszpasterskie – 7.07.2024 r. – XIV niedziela zwykła

binary comment

7  lipca 2024 r. – XIV niedziela zwykła

  1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  2. W czwartek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Podczas Mszy św. w czwartek będziemy prosili Boga, przez wstawiennictwo św. Benedykta, o wszelkie potrzebne łaski.
  3. W sobotę, 13 lipca, zgodnie z tradycją naszej parafii, będziemy się modlić do Boga za pośrednictwem Matki Bożej, której obecność przypomina nam figura fatimska. Program nabożeństw wieczornych będzie następujący:

17:15 – Różaniec Fatimski,

18:00 – uroczysta Msza św. z kazaniem,

19:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu – Adoracja,

20:30 – Apel Jasnogórski.

  1. Zapraszamy do wzięcia udziału w XXXII Elbląskiej  Pielgrzymce Pieszej na JasnąGórę ( grupa Pomezania Iława)  w dniach od 30 lipca do 11 sierpnia.
  2. Obok figury Matki Bożej Fatimskiej jest umieszczona specjalna skrzynka, do której można składać prośby i podziękowania,  w intencji których pielgrzymi będą się modlić na pielgrzymim szlaku i które zaniosą do Jasnogórskiej Pani.
  3. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

 

Ostatnie wpisy