Pielgrzymka Szkolnego Koła Caritas i Służby Liturgicznej do Gietrzwałdu 2019

0013

15 czerwca 2019 r. wzięliśmy udział w pielgrzymce autokarowej do „polskiego Lourdes”, czyli do Gietrzwałdu.

Wyruszyliśmy sprzed naszego kościoła parafialnego na pielgrzymi szlak  o godz. 9:00. Wielu z nas jechało po raz pierwszy na spotkanie z Matką Bożą Gietrzwałdzką.

Udaliśmy się tam, by przed cudownym obrazem NMP prosić Ją o potrzebne łaski dla nas, naszych bliskich oraz wszystkich dobroczyńców, którzy wspierali działalność Szkolnego Koła Caritas.

Zaraz po dotarciu na miejsce przywitaliśmy się z Matką Bożą modlitwą różańcową przy kapliczce objawień. Potem wysłuchaliśmy ciekawej opowieści ojca za zgromadzenia Kanoników Regularnych Laterańskich o objawieniach Matki Bożej  oraz o cudownym obrazie N.M.P.

O godz. 12:00 uczestniczyliśmy w Mszy św. w bazylice N.M.P. Staliśmy u stóp ołtarza i cudownego obrazu Pani Gietrzwałdzkiej wpatrując się w Jej uśmiechnięte oblicze. Czuliśmy szczególną bliskość i matczyną miłość Maryi. Tak, jak powiedział kaznodzieja, wierzymy, że Ona przyjmuje nasze prośby i zanosi je swojemu Synowi mówiąc: „To przynosi Ci Wiktoria, to Kacper, a to Zuzia” itp.

Po Mszy św. udaliśmy się do  źródełka, aby zaczerpnąć cudownej wody. Niektórzy
z nas brali ją dla rodziców, dziadków czy sąsiadów, którzy o nią prosili.

Każdy z nas zawiózł również do domu jakieś pamiątki. Najczęściej były to obrazki cudownego wizerunku Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, różańce, figurki aniołków czy też drobne upominki z napisem „Gietrzwałd”.

Opiekę nad nami sprawował ks. Paweł Liszewski oraz panie katechetki: Iwona Grubalska, Beata Jastrzębska i Joanna Liedtke.

Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce ks. proboszcza Mariana Florka, który sfinansował ten wyjazd dziękując nam w ten sposób za zaangażowanie
w działalność charytatywną parafii.

Tekst, film i zdjęcia: Iwona Grubalska

 

 

Ostatnie wpisy

22 maja 2022 r. VI niedziela Wielkanocy

Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17:30. Jeśli jest ktoś

Intencje mszalne 23 – 29 maja 2022 r.

23 maja – poniedziałek 7:00 + Za zmarłego Ryszarda Szczypiorskiego (greg.). 7:00 + Za zmarłego Józefa Kaczorowskiego (greg.). 7:00 + Za zmarłego Marka Nawotkę. 18:00