Posypmy głowy popiołem. Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy

krzyz_post_2020

Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela ten gest był wyrazem wielkiego smutku, żałoby i pokuty. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Przyjmij zaproszenie

Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 16:30 dla dzieci, a o 17:30 dla dorosłych oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17:20. Pierwsze nabożeństwa Drogi krzyżowej już w najbliższy piątek.

Ostatnie wpisy

Intencje mszalne 25-31 marca 2024 r.

Intencje mszalne 25 – 31 marca 2024 r. 25 marca – poniedziałek Wielkiego Tygodnia 7:00 – O szczęśliwą śmierć. 7:00 + Za zmarłego Arkadiusza Szechlickiego