Refleksje z pielgrzymki do Torunia

„Mężczyźni św. Józefa” z naszej parafii zaprosili chętnych do wspólnej pielgrzymki do Torunia w dn.20 stycznia tego roku. Poniżej zamieszczamy świadectwa dwojga uczestników:

Marysia

Dziękuję Panu Bogu, Maryi, Janowi Pawłowi II i wszystkim świętym, a szczególnie bł. Franciszkowi Jordanowi i św. Scholastyce za dar i owoce tej pielgrzymki.

Wiem, że Pan Bóg obsypuje darami i nie szczędzi ich swoim wiernym. I tak też było tym razem.

Był to dla mnie dzień radości, zaskoczenia, niespodzianek i obfitości darów Bożych. Na wstępie przyjęła nas Matka Boża Nieustającej Pomocy wraz ze św. Józefem. Nie zliczę ile razy w radiu słuchałam transmisji Mszy Św. i Słowa Bożego, ilu wysłuchałam homilii z tego sanktuarium, zwłaszcza, gdy zmagałam się z chorobą. Ucieszyłam się, gdy mogłam właśnie tam podziękować za otrzymane łaski i za poruszające świadectwo akolity Leszka przed Najświętszym Sakramentem.

Wielką radością było przeżywać Narodzenie Pańskie oglądając niesamowitą, ruchomą szopkę, jedną z najstarszych w Polsce (1953 r.)

Niespodzianką była modlitwa różańcowa i Msza Św. w Sanktuarium JPII i Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w intencji babć i dziadków. Modlitwę ofiarowałam za moje ośmioro wnucząt. Dziękuję za kazanie kustosza, pełne wskazówek jak je mądrze kochać.

Procesję pokutną ofiarowałam w intencji ludzi młodych, których tak brakuje w naszych wspólnotach i kościołach parafialnych. Miałam też prywatną intencję. Patronował mi w niej bł. Franciszek Jordan – tak bliski mi duchowo. W czasie procesji wylosowałam też patrona na ten rok – św. Scholastykę, do której nieustannie zwracałam się, gdy dorastały moje dzieci. Teraz powoli dorastają moje wnuki. Dziękuję, że Święta znowu przychodzi nam z pomocą.

Szczególnym przeżyciem była procesja „na klęcząco’’, w obecności figury radosnego Jana Pawła II i przed Obliczem Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Inne łaski niech pozostaną moją tajemnicą.

Dziękuję też za możliwość tworzenia audycji w Radiu Maryja. Tylko w Bogu niemożliwe staje się możliwym J

W Sercu Matki Bożej składam podziękowanie za wszystkie osoby, które organizowały, uczestniczyły, modliły się z nami w czasie tej pielgrzymki. Dziękuję, Maryjo, za Twoje delikatne prowadzenie.

Adam

Dla mnie przeżyciem było uczestnictwo w różańcu, następnie we Mszy Świętej o godzinie 12:00 i w procesji pokutnej z Najświętszym Sakramentem z relikwiami świętych w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Miałem zaszczyt, jak również inni wierni, nieść relikwiarz jednego ze świętych – św. Gerarda Majella, odmawiając podczas procesji litanię do wszystkich świętych. Procesja zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.

Niech Bóg będzie uwielbiony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie wpisy

Liturgiczna Służba Ołtarza – 2024

Spotkania ministrantów w każdą sobotę o godz. 9:oo w salce katechetycznej. Zapraszamy. Opieka duszpasterska – ks. Radosław Żygowski Vademecum ministranta cz.1