VIII Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i Środowisk Ewangelizacyjnych

0099

Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/mstudiom/domains/bratalbert.ilawa.pl/public_html/wp-content/plugins/skaut-google-drive-gallery/class-api-client.php on line 213

W piątek 17.05.2019 r., kilkanaście minut po godzinie 6, członkowie Wspólnoty Odnowy  w Duchu Świętym „GETSEMANI” i sympatycy wyruszyli do Loretto koło Wyszkowa, które w 1928 r. założył  ks. Ignacy Kłopotowski. Dziś Loretto stało się Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Gdy ruszyliśmy ks. Zbigniew zainicjował modlitwę o szczęśliwą i bezpieczną podróż, a następnie  odmówiliśmy Różaniec.

Ks. Zbigniew umilił nam czas podróży opowiadając historię męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli, którego liturgiczne wspomnienie było poprzedniego dnia oraz historię Loreto we Włoszech

i Loretto koło Wyszkowa, do którego podążaliśmy.

Około godziny 10:15 gdy przyjechaliśmy do Loretto powitała nas serdecznie siostra Alojza i zaprosiła do zwiedzenia sanktuarium. O godzinie 11:00 ks. Zbigniew odprawił Mszę Świętą  po zakończeniu, której odmówiliśmy Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny.

Po zjedzeniu obiadu udaliśmy się wolnym krokiem  na Drogę Krzyżową, której stacje znajdowały się w lesie.

Na zakończenie naszego pobytu w Loretto siostra Alojza oprowadziła nas po nowo wybudowanym kościele. Po serdecznym pożegnaniu z siostrą  ruszyliśmy w dalszą podróż do Częstochowy. Pomimo zapowiadanych opadów nad całą Polską mieliśmy wspaniałą pogodę w Loretto – bez deszczu i słonecznie. Matka Boża była z nami.

W drodze, ok. godziny jazdy do Częstochowy, spotkała nas gwałtowna ulewa z opadami gradu. Jednak gdy dojechaliśmy do Częstochowy niebo wypogodziło się. Po zakwaterowaniu się do pokojów w Domu Pielgrzyma, każdy indywidualnie poszedł przywitać się z Maryją, ujrzeć jej pełne miłości i troski o dzieci spojrzenie.

Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się na wały jasnogórskie gdzie o 9:30 rozpoczął się VIII Kongres powitaniem wszystkich przybyłych uczestników oraz modlitwą wielbiącą. Modlitwa pobudziła nasze serca do radości i miłości braterskiej.

W trakcie sobotniego dnia słuchaliśmy konferencji oraz świadectw. Był czas na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Tego który daje światło, moc i pokój, który pobudza serce do przekazywania innym radości płynącej ze Zmartwychwstania, pobudza do czytania Pisma Świętego. W jednej z konferencji usłyszeliśmy, że ewangelizując z miłością łowimy siecią, a bez miłości łowimy pojedyncze „rybki”. Aby tego były owoce modliliśmy się nawzajem za siebie o wylanie Ducha Świętego i jedność.

Na zakończenie dnia kongresowego po Eucharystii odprawionej przez biskupa Andrzeja Siemieniewskiego umocnieni Ciałem Pana Jezusa przyjęliśmy Moc Bożego Błogosławieństwa, by kochać i służyć tym do, których Bóg nas posyła, by wszyscy stanowili jedno.

Chwała Panu.

                                                                                                                                             Małgosia

Ostatnie wpisy

MAŁŻEŃSKI WEEKEND 21 i 22 kwietnia.

W najbliższą sobotę oraz niedzielę, 21 i 22 kwietnia, zapraszamy małżonków na „MAŁŻEŃSKI WEEKEND”.  Gościem będzie dr hab. teologii biblijnej i pastoralnej, rekolekcjonista, autor wielu

Ogłoszenia Duszpasterskie 14.04.24 r.

14 kwietnia 2024 r. – III niedziela Wielkanocy NIEDZIELA BIBLIJNA Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta