WIELKI TYDZIEŃ W PARAFII ŚWIĘTEGO BRATA ALBERTA

 

 

ŚRODA WIELKIEGO TYGODNIA

Od 15:30 odwiedziny chorych z sakramentami świętymi.

Po Mszy św. o godz. 18:00 –  Droga Krzyżowa ulicami parafii: 1 Maja, Wiejską, Baczyńskiego i Okulickiego oraz ponownie Wiejską i 1 Maja.  Podczas Drogi Krzyżowej będziemy nieść zapalone świece.

 

TRIDUUM PASCHALNE

 

WIELKI CZWARTEK

 

16:30 – 18:00 – spowiedź św.

18:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej.

19:30 – 22:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne.

Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą.

WIELKI PIĄTEK

7:00 – 22:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

16:30 – 18:00 – spowiedź św.

18:00 – Liturgia Męki Pańskiej

 

Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny.

Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.

W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcamy do indywidualnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia.

W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

 

WIELKA SOBOTA

 

7:00 – 22:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

12:00 – 17:30 (co pół godziny) – błogosławieństwo pokarmów

16:30 – 18:00 – spowiedź św.

18:00 – Liturgia Wielkiej Soboty

 

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych.

Na liturgię Wielkiej Soboty prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi profitkami przed rozlewaniem się wosku. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

6:00 – Rezurekcja

Msze św.:  9:00, 10:30,  12:00, 13:15, 15:00, 18:00.

Ostatnie wpisy