XIII Kongres Metropolitalny Odnowy w Duchu Świętym w Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich

0015

Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/mstudiom/domains/bratalbert.ilawa.pl/public_html/wp-content/plugins/skaut-google-drive-gallery/class-api-client.php on line 213

„Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste i odnów w mojej piersi ducha niezwyciężonego!” (Ps 51,12).

Nasza wspólnota wyjechała do Sanktuarium bł. Doroty w sobotę 29.09.2018 r. o godzinie 6:00. Wyruszyliśmy wcześniej ponieważ podjęliśmy się przygotowania stołów i ław na poczęstunek ciastem i kawą w przerwie obiadowej. Pozostałe wspólnoty też były odpowiedzialne za różne posługi.

O godzinie 9:00 ks. Mariusz Klimkowski i Beata Towarek przywitali serdecznie przybyłe wspólnoty, a następnie zaprosili je do wspólnej modlitwy. Były modlitwy prośby, dziękczynienia ale przede wszystkim uwielbienia Boga.

Przed godziną 10:00 kustosz sanktuarium ks. Sylwester Ziemann  opowiedział o bł. Dorocie i historii sanktuarium. Przybliżył nam jej duchowość, szczególnie podkreślił wielkie pragnienie Eucharystii. W średniowieczu nie przyjmowano tak często Eucharystii jak obecnie.

Następnym punktem dnia kongresowego były świadectwa. Osoby z różnych wspólnot opowiedziały o swoim nawróceniu, o żywej relacji z Bogiem o doświadczaniu Bożej łaski, Bożej miłości. W świadectwa mówiły o  działanie Pana Boga w ich życiu.

Po świadectwach ks. Piotr Olechowski wygłosił katechezę „Duch Święty posyła i oczyszcza serca”.Człowiek duchowy i człowiek  boży powinien nauczyć się rozeznawać. Celem naszego życia jest wypełnienie woli Bożej. Rozeznawanie i wybór Bożego prowadzenia przejawia się w decyzjach. Rozeznawanie ma być wyborem między dobrem, a większym dobrem. Na zakończenie katechezy ks. Piotr zaprosił nas do zastanowienia się nad darami i owocami Ducha Świętego jako przestrzeni do posłania.

Nastąpił czas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Około godziny 13:00 nastąpiła przerwa na obiad, zjedzenie dobrego ciasta, które przywiozły wspólnoty i na kawę bądź herbatę. Był to też czas rozmów i spotkań z osobami z innych wspólnot.

Po przerwie ponownie spotkaliśmy się w kościele, aby oddać Bogu chwałę – modlitwą i śpiewem.

Kongres zakończył się uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył ks. bp Jan Styrna.

Chwała Panu za kolejny Kongres i jego owoce.

                                                                                                                                             A.P.

 

 

Ostatnie wpisy