10 września 2023 r. – XXIII niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.
  2. Następna niedziela września w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.3
  3. Tego samego dnia rozpoczniemy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że jesteśmy zobowiązani troszczyć się o dzieci i młodzież, które są przyszłością Kościoła i narodu.
  4. W środę, 13 września, kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie tradycyjny: o 17:15 – różaniec fatimski, o 18:00 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a na zakończenie Apel Jasnogórski o godz. 20:30 połączony z procesją fatimską, w której można iść z zapalonymi świecami.
  5. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.
  6. W piątek, 15 września, Kościół wspomina Matkę Bożą Bolesną. Maryja od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy, gdy dotyka nas potęga zła.
  7. W następną niedzielę, 17 września, po Mszy św. o godz. 10:30, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas III, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich zainteresowanych rodziców.
  8. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
  9. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

Ostatnie wpisy