Ogłoszenia Duszpasterskie – 24 września 2023 r. XXV niedziela zwykła

ogłoszenia

1.Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po wakacjach i urlopach. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich dla dzieci (ministranci, Szkolne Koło Caritas, schola), młodzieży (KSM, lektorzy, zespół muzyczny) i dorosłych (Odnowa w Duchu Świętym, Wiara i Światło, wspólnota Mężczyźni św. Józefa, Koła Żywego Różańca).

2.Za tydzień, w niedzielę, 1 października, zapraszamy na Mszę św. o godz. 13:15 młodzież
z klas VIII naszej parafii oraz te osoby, które są w szkole ponadpodstawowej, a chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne, podczas którego będzie możliwość zapisania się na pierwszy rok przygotowania do sakramentu bierzmowania.

3.W piątek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z katechezy, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i uczynił swoimi posłańcami, a jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy piątek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii św. Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy w najbliższy piątek.

4.W następną niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Niech będzie on dla nas czasem wspólnej modlitwy z Maryją. Weźmy do rąk różaniec i polecajmy Jej problemy, bolączki i trudności, z jakimi się borykamy. Od niedzieli przez cały październik będziemy gromadzić się codziennie w naszej świątyni na wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 17:30.

5.Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Dla ostatnio zmarłych parafian pragniemy prosić o szczęście wieczne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi;
  • 28 IX – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju; został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława;
  • 29 IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał − „któż jak Bóg”, Gabriel − „moc Boża”, Rafał − „Bóg uzdrawia”;
  • 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma św. w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą