Ogłoszenia duszpasterskie – 8 października 2023 r. – XXVII niedziela zwykła

ogłoszenia

1.Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Codziennie w naszym kościele o godz. 17:30 gromadzimy się na różańcu, a po nim na wieczornej Eucharystii. Wszystkich parafian, w tym szczególnie dzieci, zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

2.13 października będziemy się modlić do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący: 17:15 – Różaniec fatimski, 18:00 – Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:30 Apel Jasnogórski.

3.W sobotę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i wieczornej Eucharystii o godz. 18:00.

4.W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy w całym kraju obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Tego dnia chcemy złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika naszego wielkiego Rodaka materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Składamy serdeczne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

5.Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową za zmarłych znajdują się na stolikach przy głównym wyjściu z kościoła. Można je również składać w kancelarii parafialnej.

6.Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych ostatnio parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

 

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą