Ogłoszenia Duszpasterskie – 15 października 2023 r. – XXVIII niedziela zwykła XXIII DZIEŃ PAPIESKI

ogłoszenia

1.Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej, która – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy wszystkich, w tym również dzieci, każdego dnia o godz. 17:30 na wspólne odmawianie różańca.

2.Dzisiaj, już po raz dwudziesty trzeci, obchodzimy w całym kraju DZIEŃ PAPIESKI POD HASŁEM :”JAN PAWEŁ II CYWILIZACJA ŻYCIA”. Św. Jan Paweł II przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia a kulturą śmierci. Papież wskazał konkretne środowiska, w których cywilizacja życia znajduje swój najbardziej żyzny grunt. Są nimi: rodzina, dzieci i młodzi. Wszyscy jesteśmy wezwani, „aby kochać i szanować życie każdego człowieka oraz dążyć wytrwale i z odwagą do tego, by w naszej epoce, w której mnożą się zbyt liczne oznaki śmierci, zapanowała wreszcie nowa kultura życia, owoc kultury prawdy i miłości”.

3.Budujemy dzisiaj żywy pomnik Janowi Pawłowi II wspierając materialnie zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

4.Z racji Dnia Papieskiego zapraszamy dzisiaj, po Mszy św. o godz. 13:15 na Koncert Papieski, podczas którego usłyszymy w wykonaniu iławskiego chóru „CAMERATA” m.in.: prawykonanie „Litanii do Matki Bożej łaskawej” na dwa chóry, skrzypce i marimbę. Chór „Camerata” uświetni również swoim śpiewem oprawę Mszy św. o godz. 13:15.

5.Jutro powrócimy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 45 laty, gdy nasz Rodak, dziś już święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła, został wybrany na Papieża i przyjął imię Jan Paweł II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie Papieża Polaka. W sposób szczególny uczynimy to w czasie jutrzejszego nabożeństwa różańcowego, którego rozważania będą osnute wokół myśli św. Jana Pawła II.

6.W środę, 18 października, w liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, na wieczorną Eucharystię zapraszamy mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.

7.W przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu i w ciągu całego tygodnia będziemy modlić się za tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – za misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

8.W następną niedzielę będzie gościł w naszej parafii wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu ks. Karol Waga, który podczas każdej Mszy św. skieruje do nas słowo Boże, a po Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne na rok 2024. Dochód ze sprzedaży kalendarza jest przeznaczony na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium w Elblągu. Za złożone ofiary z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”.

9.Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. Zbiorową leżą na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty wypominkowe można składać w kancelarii parafialnej.

10.Zapraszamy mężczyzn, którzy poszukują swojego miejsca w Kościele, pragną rozwoju duchowego i pogłębienia więzi z Chrystusem na spotkania wspólnoty „Mężczyźni Świętego Józefa”. Składają się na nie: adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa, rozważanie słowa Bożego, konferencja dla mężczyzn oraz dzielenie się życiem. Najbliższe spotkanie odbędzie się za tydzień, 22 października o godz. 19:00 w sali parafialnej.

11.Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie. W modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych parafianach.

 

 

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą