Ogłoszenia duszpasterskie 28 kwietnia 2024 r. – V niedziela Wielkanocy

ogłoszenia
 1. W środę rozpocznie się miesiąc poświęcony Matce Bożej. Codziennie będziemy gromadzić się na nabożeństwie majowym o godz. 17:30. To w szkole Maryi uczymy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom.
 2. 1 maja, w Święto Pracy, naszymi modlitwami, przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika, obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z trudną sytuacją materialną.
 3. W czwartek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 4. W piątek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. w naszym kościele będzie niedzielny. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wszystkie Msze św. będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.
 6. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 7. W pierwszy czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy także na specjalne nabożeństwo, podczas którego będziemy się modlić za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii.
 8. Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie w czwartek od 17:00 do 18:00 oraz w piątek w czasie każdej Mszy św.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę św. poranną o godz. 7:00 i na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nim odbędzie się spotkanie Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Mężczyźni św. Józefa zapraszają wszystkich chętnych na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu w pierwszą sobotę miesiąca – 4 maja. W planie: różaniec na dróżkach Maryjnych, adoracja z rozważaniem, wspólny posiłek oraz Eucharystia. Koszt pielgrzymki wynosi 60 zł. Zapisy u p. Adama, nr tel 509 594 642. Szczegóły na plakacie, na stronie internetowej parafii i w “Albertówce”.
 11. Za dwa tygodnie, 12 maja, nasza parafia będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi oraz Komunii św.

 

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą