Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.24 r. Niedziela Dobrego Pasterza

ogłoszenia

21 kwietnia 2024 r. – IV niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza

  • Czwarta niedziela Wielkanocy nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas Mszy św. modlimy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś Światowego Dnia Modlitw o Powołania Duchowne.
  • Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony.
  • Wczoraj rozpoczął się w naszej parafii „MAŁŻEŃSKI WEEKEND”.  Gościmy dr. hab. teologii biblijnej i pastoralnej, rekolekcjonistę, autora wielu książek – p. Mieczysława Guzewicza. Dzisiaj na każdej Mszy św. słyszymy katechezę o znaczeniu Eucharystii dla małżonków. Wieczorem o godz. 19:00 zapraszamy mężów i ojców na katechezę „Jak być prawdziwym mężczyzną na wzór św. Józefa?”. Po konferencji męskie spotkanie z p. Mieczysławem.
  • Mężczyźni św. Józefa zapraszają wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Gietrzwałdu w pierwszą sobotę miesiąca – 4 maja. W planie: różaniec na dróżkach Maryjnych, adoracja z rozważaniem, wspólny posiłek oraz Eucharystia. Koszt pielgrzymki wynosi 60 zł. Zapisy u p. Adama, nr tel 509 594 642. Szczegóły na plakacie, na stronie internetowej parafii i w “Albertówce”.
  • We wtorek, 23 kwietnia, będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii.
  • W czwartek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię o godz. 18:00 połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą