Ogłoszenia Duszpasterskie 14.04.24 r.

ogłoszenia

14 kwietnia 2024 r. – III niedziela Wielkanocy

NIEDZIELA BIBLIJNA

  1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.

2.Nie zapominajmy, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powracania, jest Boże miłosierdzie. Zmartwychwstały Pan Jezus nie rozlicza Piotra z trzykrotnego zaparcia się Go, ale trzykrotnie pyta o miłość. I nasze grzechy, raz powierzone Bożemu miłosierdziu, stają się „błogosławioną winą”. Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną.

  1. W trzecią niedzielę Wielkanocy, od 2009 r., we wszystkich diecezjach w Polsce, obchodzona jest Niedziela Biblijna, która jest jednocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Po niej następuje Tydzień Biblijny. Jest to czas głębokiej refleksji nad Biblią. W tym roku hasłem przewodnim są słowa: Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele. 

W czasie Tygodnia Biblijnego zaproszeni jesteśmy do bardziej intensywnego studiowania Słowa Bożego, osobiście i w gronie bliskich.

  1. W najbliższą sobotę oraz niedzielę, 21 i 22 kwietnia, zapraszamy małżonków na „MAŁŻEŃSKI WEEKEND”.  Gościem będzie dr hab. teologii biblijnej i pastoralnej, rekolekcjonista, autor wielu książek – p. Mieczysław Guzewicz. W sobotę o godz, 19:30 nasz gość wygłosi dwie katechezy: „Recepta na szczęście w małżeństwie.” oraz „Co robić, gdy dzieci odchodzą od Kościoła?”.  W niedzielę na każdej Mszy św. usłyszymy katechezę o znaczeniu Eucharystii dla małżonków. W niedzielę wieczorem o godz. 19:00 zapraszamy mężów i ojców na katechezę „Jak być prawdziwym mężczyzną na wzór św. Józefa?”. Po konferencji męskie spotkanie z p. Mieczysławem.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą