Ogłoszenia duszpasterskie – 5.05.24 – VI Niedziela Wielkanocy

ogłoszenia

VI niedziela Wielkanocy

  1. Dziś kolejna, szósta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
  2. W najbliższą środę, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszamy na Eucharystię o godz. 7:00 i 18:00.
  3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Zapraszamy również dzieci na to piękne nabożeństwo. Pamiętajcie, że Matka Najświętsza często wybierała dzieci, aby im właśnie powierzać Boże orędzie dla całego świata.
  4. Za tydzień, 12 maja, nasza parafia będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Porządek Mszy św. w związku z tym będzie zmieniony: 6:30, 7:30, 8:30, 10:00 – uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, 12:00, 13:15, 15:00 i 18:00. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi oraz Komunii św.
  5. Spowiedź dla dzieci, rodziców i rodzeństwa przed Pierwszą Komunią Świętą odbędzie się w sobotę, 11 maja, dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 o godz. 16:00, dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 o godz. 17:00.
  6. Za dwa tygodnie – 19 maja o godz. 15:00 – dzieci klas IV będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich będzie w czwartek 16 maja od godz. 19:00. Próba, na którą przychodzą wszyscy uczniowie klas IV, odbędzie się również w czwartek, po spowiedzi.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą