Ogłoszenia duszpastesrkie 12.05.24 r. – Wniebowstąpienie Pańskie

ogłoszenia

12 maja 2024 r.  – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: „Idę do Ojca przygotować wam miejsce”. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie razem z naszym Zbawicielem w domu Ojca.
  2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy Zesłania Ducha Świętego. Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy nowennę do Ducha Świętego.
  3. W dniu dzisiejszym nasza parafia przeżywa Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Porządek Mszy św. jest w związku z tym zmieniony: 6:30, 7:30, 8:30, 10:00 (Pierwsza Komunia Święta), 12:00, 13:15, 15:00 i 18:00.
  4. Film z Komunii Świętej będzie można zamawiać w sali parafialnej od poniedziałku od godz. 17:30, a nabywać od czwartku.
  5. W Białym Tygodniu dzieci przychodzą codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zapraszamy Was również, drogie dzieci, o 17:30 na nabożeństwo majowe. Pamiętajcie, że Matka Najświętsza często wybierała dzieci, aby im właśnie powierzać Boże orędzie i prosiła je o modlitwę o pokój na świecie.
  6. W następną niedzielę – 19 maja o godz. 15:00 – dzieci klas IV będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich będzie w czwartek 16 maja od godz. 19:00. Próba, na którą przychodzą wszyscy uczniowie klas IV, odbędzie się również w czwartek, kiedy zakończy się spowiedź.
  7. Jutro, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: 17:30 – nabożeństwo majowe, 18:00 – uroczysta Msza św. z kazaniem, 20:30 – Apel Jasnogórski. Ze względu na Biały Tydzień nie będzie adoracji.
  8. 13 maja obchodzimy również kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.
  9. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą